Usłysz wyraźnie – CrystalTalk Motoroli

  • by

Hałas dookoła, a Ty musisz zadzwonić? Szukasz cichego miejsca?  Z CrystalTalk Motoroli zapomnisz o tym problemie. Warszawa, 17 lipca 2008 – CrystalTalk jest autorską technologią opracowaną przez Motorolę (NYSE: MOT), stosowaną w telefonach komórkowych oraz akcesoriach Bluetooth®. Zapewnia naturalną, dobrze słyszalną dla obu stron rozmowę telefoniczną nawet w hałaśliwym otoczeniu. Co ważne, CrystalTalk jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie podnosi głośności ponad dopuszczalne normy.  W niektórych wypadkach technologia w ogóle nie ingeruje w poziom głośności,  a tylko przekierowuje energię mowy na najbardziej czułe dla ucha częstotliwości.  W zależności od rodzaju zakłóceń i telefonu, redukcja szumów może wynosić nawet do 29 decybeli, przy czym tylko nieznacznie wzrasta zużycie baterii. Dzięki niej np. muzyczne telefony MOTO U9 i ROKR E8 umożliwiają wygodne prowadzenie rozmowy zarówno na ruchliwym skrzyżowaniu, jak i w gwarnym pomieszczeniu.

Technologia CrystalTalk wykorzystuje serię algorytmów w cyfrowym procesorze sygnału, by odfiltrować hałas z otoczenia. W ten sposób eliminuje zakłócenia, które zbierane byłyby przez mikrofon telefonu. Jednocześnie głos rozmówcy jest odpowiednio „oczyszczany” i wzmacniany. Charakterystyka dźwięku jest automatycznie regulowana i odpowiednio dopasowywana do poziomu hałasu. Dzięki temu ławo zrozumieć to, co chce nam przekazać rozmówca.

W zależności od rodzaju urządzenia CrystalTalk jest implementowana na dwa sposoby: w telefonach za pomocą oprogramowania, w zestawach słuchawkowych Bluetooth® dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów, które oddzielają głos użytkownika od szumów otoczenia.

– Nasze dane wskazują – co może wydać się zaskakujące – że według konsumentów doskonały dźwięk w telefonach komórkowych jest najważniejszą cechą charakteryzującą ogólnie pojęcie wysokiej jakości. To również drugi pod względem ważności czynnik wpływający na przywiązanie konsumenta do telefonu oraz jego kolejne decyzję zakupowe. Telefony komórkowe, mimo że oferują coraz więcej możliwości multimedialnych i biurowych, służą jednak przede wszystkim  do dzwonienia i z tej funkcji operatorzy na całym świecie czerpią największe zyski. Motorola nie lekceważy tego faktu, dlatego systematycznie rozwija technologię CrystalTalk i wyposaża w nią kolejne swoje produkty – mówi Małgorzata Matusiewicz, Marketing menedżer Motoroli na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Technologia CrystalTalk Motoroli jest chroniona w Stanach Zjednoczonych dwoma patentami (US4811404 i US56596220). Działa w telefonach pracujących w sieciach UMTS i GSM na następujących platformach: Motorola P2K, Linux-Java, Windows i Symbian. Obecnie prowadzone są prace przystosowania CrystalTalk do pozostałych sieci i platform.

Doskonałym przykładem zastosowania technologii CrystalTalk jest również model MOTORAZR² V9. Dzięki elektronicznemu filtrowaniu i eliminacji szumów głos jest czysty i wyraźny. Motorola, pamiętając o wygodzie użytkowników, stosuje to innowacyjne rozwiązanie nie tylko w telefonach z najwyższej półki cenowej, takich jak: MOTORAZR V3xx, MOTORAZR² V8, MOTORAZR² V9, ROKR E8, MOTO U9, MOTO Z8 czy MOTOROKR E8, ale również w tych ze średniej półki (np. W510) oraz tych przystępnych cenowo, np. W230. Nie zapomina również o akcesoriach. Słuchawka Bluetooth MOTOPURE H12 zapewnia doskonały komfort rozmowy zarówno dzięki technologii CrystalTalk.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu