Pro-Creation dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Instytutu Pamięci Narodowej

Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Instytut Pamięci Narodowej zleciły agencji interaktywnej Pro-Creation wykonanie serwisu internetowego poświęconego konkursowi „Książka Historyczna Roku”.  Książka Historyczna Roku to pierwsza edycja konkursu, w którym uczestnicy walczą o nagrodę im. Oskara Haleckiego. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski w XX wieku oraz wzrost czytelnictwa książek historycznych. Konkurs ogłoszono w tym roku na mocy trójstronnego porozumienia między Telewizją Polską, Polskim Radiem i Instytutem Pamięci Narodowej.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania książek do konkursu byli członkowie jury, wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni uniwersyteckich. Jury w II etapie wyłoniło 13 książek w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w okresie PRL” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Laureaci zostaną wybrani przez jury oraz przez internautów, którzy mogą głosować do 15 sierpnia na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl. Na głosujących czekają nagrody. Za projekt serwisu oraz jego wykonanie odpowiadała agencja Pro-Creation (www.pro-creation.pl).

„Jako współorganizatorzy konkursu zapewniamy wsparcie medialne i wizerunkowe. Na antenach Telewizji Polskiej oraz we wszystkich programach Polskiego Radia, przez cały czas trwania Konkursu będą prezentowane dyskusje i programy publicystyczne, przybliżające widzom ideę przedsięwzięcia, wytypowane książki oraz autorów.” – powiedziała Iwona Poznerowicz z TVP.

„Fakt, że to właśnie nam Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej powierzyli wykonanie serwisu pierwszej edycji konkursu, jest dla nas dowodem zaufania. Projekt wymagał pracy w napiętym harmonogramie. Musieliśmy przygotować propozycję dopasowaną do grupy docelowej, a serwis miał jednocześnie spodobać się wszystkim organizatorom. Cieszymy się, że udało nam się sprostać oczekiwaniom wszystkich stron.” – powiedział Damian Szalewicz z Pro-Creation.

Laureaci konkursu otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30 sierpnia, podczas uroczystej Gali.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu