Nowa linia pian O2 marki Tytan Professional – mocne jak zawsze – bezpieczne jak nigdy

przez | 17/07/2008

Selena – ceniony na rynku producent pian poliuretanowych, poszerzył swoją ofertę o innowacyjne produkty z linii Tytan O2. Zastosowana technologia zapewnia nową klasę bezpieczeństwa użytkowników. Wysoka jakość idzie w parze z troską o zdrowie klienta.  W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, firma Selena stworzyła nową generację pian Tytan O2, które podczas aplikacji nie emitują szkodliwych oparów MDI. Wprowadzając produkty w klasie Tytan O2, Selena nie tylko dba o zdrowie swoich klientów, ale też wychodzi naprzeciw wymogom Komisji Europejskiej, która planuje umieszczenie MDI na liście substancji szkodliwych. Piany wytwarzane zgodnie z Technologią O2 kontynuują najwyższą jakość marki Tytan Professional. Charakteryzują się  wysoką wydajnością, niską ekspansją, krótkim czasem utwardzania oraz stabilną jakością. Dzięki zwiększonej ilości zamkniętych komórek piany te posiadają wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Szeroka gama pian z linii Tytan O2 pozwala na zastosowanie ich w różnego rodzaju pracach budowlano-remontowych. Oprócz standardowych czynności montażowo – uszczelniających (np. wymiana okien, drzwi), poradzą sobie one także podczas łączenia elementów w konstrukcjach szkieletowych czy wygłuszania i uszczelniania.

Dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb nie będzie trudne, gdyż linia Tytan O2 jest bardzo zróżnicowana. Zawiera piany pistoletowe i wężykowe, standardowe i wysokowydajne. Duży zakres pojemności – 750 ml, 600 ml, 500 ml, 400 ml i 300 ml pozwoli na zakup piany w opakowaniu, którego rozmiar dostosujemy do rodzaju wykonywanych prac.

Wielką zaletą jest szybszy proces schnięcia produktu, pozwalający na obróbkę piany już po 25 minutach.

Maksymalne wykorzystanie

Piany Tytan O2 to nie tylko nowoczesne i bezpieczne dla zdrowia użytkownika produkty, ale również innowacyjne rozwiązania. Piany Tytan O2 wyposażone są w niezawodny zawór, który zapobiega ulatnianiu się gazów wypychających. W praktyce oznacza to zwiększony czas przydatności piany, oraz wykorzystanie całej zawartości (w standardowych produktach zostają resztki piany na dnie). Nowy zawór jest również bardziej odporny na zatykanie się. Te gotowe do użycia, utwardzające się pod wpływem wilgoci produkty wyjątkowo łatwo się aplikuje. Nakładanie pian za pomocą pistoletu gwarantuje precyzję, szybkość stosowania i zwiększa ich wydajność. Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować.

Ochrona nie tylko ludzi

Selena  dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania produktów  przyczynia się także do ochrony środowiska. Oznaczenie “Ozon-friendly” mówi o tym, że produkt nie zawiera freonów – gazów, które przyczyniają się do niszczenia powłoki ozonowej. Ciągłe prace nad poprawą jakości produktów plasują Selene na miejscu rynkowego lidera.

Nowa linia produktów firmy Selena Tytan O2, dostępna na rynku od lipca 2008, to pierwsza kompleksowa oferta pian w nowej klasie bezpieczeństwa. Ta nowa generacja pian poliuretanowych bezpiecznych dla użytkownika i otoczenia zmieni oblicze prac montażowych.