Nowa klawiatura Logitech z licencją Nintendo

przez | 17/07/2008

Logitech Cordless Keyboard for Wii stworzono z myślą o użytkownikach korzystających z Wii™ Internet Chanel oraz gier wykorzystujących funkcję chatu.  FREMONT, Calif. ─ 16 lipca, 2008 ─ Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) zaprezentował Logitech® Cordless Keyboard for Wii™ ─ licencjonowana przez Nintendo klawiatura to produkt stworzony dla ułatwienia korzystania z Wii™ Internet Chanel oraz gier z funkcją chatu takich jak Animal Crossing. Kompaktowe urządzenie działa w oparciu o technologię bezprzewodową  2.4 GHz.

─ Wii to konsola, którą wyróżnia to, że gramy na niej z przyjaciółmi i rodziną. ─ powiedział Ruben Mookerjee, dyrektor marketingu produktów do gier, Logitech. ─ Wierzymy, że nowa klawiatura stanie się kluczowym elementem niezbędnika każdego użytkownika Wii.

Logitech Cordless Keyboard for Wii wyposażono w klawisze odpowiadające funkcjom: Zoom In/Out, Forward/Back, Quit oraz OK – ułatwiającym korzystanie z najczęściej używanych usług internetowych.

Klawiaturze nadano charakterystyczny dla Wii sznyt.  Pomimo kompaktowego rozmiaru klawiatura gwarantuje pełen komfort pisania, podstawowym klawiszom nadano rozmiar charakterystyczny dla pełnowymiarowych klawiatur.

Logitech Cordless Keyboard for Wii nie wymaga skomplikowanej instalacji – wystarczy jedynie podłączyć mini odbiornik do konsoli.

Cena i dostępność

Logitech Cordless Keyboard for Wii powinna pojawić się w sklepach w USA i Europie na początku sierpnia. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie ok. 99 PLN.