Investor Gold FIZ cena emisyjna certyfikatów

Ustalona została cena emisyjna nowej serii certyfikatów Investor Gold FIZ. Certyfikaty będzie można kupić po 1 721,40 zł za sztukę. Zapisy przyjmowane są w placówkach Banku BGŻ i przez internet do 28 lipca br.  W dniach 21-28 lipca odbędzie się publiczna emisja certyfikatów Investor Gold FIZ. Obecnie certyfikaty może nabyć każdy chętny, kupując wielokrotność jednego certyfikatu. Cena pojedynczego certyfikatu ustalona została na 1 721,40 zł.

Zapisy są imienne i należy mieć ze sobą dowód osobisty. Po złożeniu zapisu dokonuje się przelewu lub wpłaty gotówkowej na konto funduszu. Dla ważności zapisu konieczne jest, aby środki w wysokości wskazanej na zapisie znalazły się na koncie funduszu do ostatniego dnia trwania zapisów, tj. do 28 lipca.

Po zakończeniu zapisów następuje przydział certyfikatów. Można zlecić wysłanie potwierdzenia nabycia pocztą co jest bezpłatne lub odebrać je w placówce Banku BGŻ.

Fundusz Investor Gold FIZ inwestuje głównie w złoto i srebro za pomocą instrumentów pochodnych. Złoto zdrożało 11% w I półroczu i wiele wskazuje na to, że nadal będzie drożało. W niektórych krajach ucieczka inwestorów w stronę złota przybrała niespotykane rozmiary. Wietnamczycy tak gwałtownie właśnie w złocie szukali ratunku przed inflacją, że kraj ten stał się największym na świecie rynkiem tego kruszcu wyprzedzając Indie i Chiny. Ostatecznie władze Wietnamu całkowicie zawiesiły import złota obawiając się nadmiernego deficytu handlowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu