ŁAP OKAZJĘ – BUDOWA DOMU TERAZ TAŃSZA O 15%!

  • by

Ceny materiałów budowlanych, a także koszty związane z zakupem działki maleją! Eksperci uważają, że jest to bardzo dobry moment, żeby wykorzystać sytuację na rynku i rozpocząć budowę domu. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych!Jak podaje Monika Lisowska-Łętocha, Kierownik Pracowni Architektonicznej, Biura Projektów ARCHON+, ceny materiałów budowlanych oraz koszty związane z budową domu są tańsze o około 15%! Ponadto w składach budowlanych jest bardzo duży wybór dostępnych materiałów. Jako przykład aktualnej tendencji na rynku można wskazać, że w zeszłym roku cena pustaka POROTHERM 25 cm wynosiła średnio 12-13 zł, natomiast obecnie średnia cena tego materiału wynosi 7-7,50 zł.

„Maleją również koszty związane z zakupem działki. Dla porównania przed rokiem za metr kwadratowy działki w Krakowie trzeba było zapłacić średnio około 280 zł, obecnie cena ta wynosi 160 zł” – podkreśla Monika Lisowska-Łętocha.

„Analizując obecną sytuację na rynku mogę stwierdzić, że jest to najlepszy moment na rozpoczęcie budowy domu. Jeżeli uda się Państwu sprawnie przejść przez proces wydawania zezwolenia na budowę, to zdecydowanie warto rozpocząć budowę domu w tym roku. W przyszłym roku sytuacja osób planujących budowę domu, może nie być już tak korzystna. Musimy pamiętać o zbliżającym się EURO 2012 i planowanych z tym wydarzeniem inwestycjach- podsumowuje Monika Lisowska-Łętocha z ARCHON+.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu