Al Jazeera w Onet.pl przez 24 godziny na dobę

przez | 15/07/2008

Onet.pl uruchomił serwis z treściami dostarczanymi przez kanał informacyjny  Al Jazeera English. Jest on częścią serwisu Wiadomosci.onet.pl (sekcja „TV”). Użytkownicy będą mogli oglądać kanał
Al Jazeera English w streamingu, przez 24 godziny na dobę, za darmo. Treści te będą także dostępne w Onet.tv, w sekcji „Wiadomości”.

Onet.pl jest medium, które stara się pokazywać wszelkie możliwe punkty widzenia. Mamy m.in. materiały od zdecydowanie najlepszej polskiej stacji informacyjnej – TVN 24, oraz innych wiodących kanałów tematycznych Grupy ITI. Od kilku miesięcy współpracujemy też z telewizją CNN, od blisko dwóch lat  z „Financial Times” – najważniejszym dziennikiem finansowym świata. Teraz nawiązaliśmy współpracę z kolejnym partnerem, co korzystnie wpłynie na różnorodność i jakość prezentowanych przez nas informacji – mówi Monika Lech, wydawca serwisu „Wiadomości” w Onet.pl. O Al Jazeerze sporo się mówi i pisze, ale zazwyczaj użytkownicy polskiego internetu dysponują informacjami „z drugiej ręki”, wiadomościami o tej stacji, które przekazuje im ktoś inny. Teraz będą mieli okazję sprawdzić , czym naprawdę jest Al Jazeera i jakie informacje przekazuje – dodaje Monika Lech.

To dla nas bardzo ważna współpraca, jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że będziemy pierwszym międzynarodowym kanałem informacyjnym w ten sposób obecnym w Onet.pl.

Al Jazeera stale poszukuje nowych, ciekawych sposobów dystrybucji kontentu, współpraca
z Onetem doskonale się w tę strategię wpisuje. Ostatnie kilka miesięcy to dynamiczne poszerzenie dystrybucji kontentu Al Jazeery,  na wielu różnych rynkach. Al Jazeera English właśnie obchodziła pierwszą rocznicę swojej obecności na YouTube, gdzie stała się w tym czasie jednym  z najpopularniejszych kanałów informacyjnych, generując 21 milionów odtworzeń wideo – powiedział Phil Lawrie, director of Global Distribution for Al Jazeera Network.

Sekcję, w której wyświetlany będzie streaming Al Jazeery, uzupełni forum gdzie internauci będą mogli na bieżąco komentować wiadomości prezentowane przez kanał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.