FREE JIMMY – Uwolnić słonia tylko na ekranach wirtualnego kina iplex.pl

Już od 11 lipca jedynie na ekranach wirtualnego kina iplex.pl obejrzeć można animowaną komedię FREE JIMMY – Uwolnić słonia. To kolejny tytuł, po zdobywcy Oscara – „Piotrusiu i wilku“, jaki wprowadza na polski rynek firma BreakThru Films. Prestiżowa nagroda – Kryształ Annecy przyznany dla FREE JIMMY w 2007 roku na Międzynarodowym Festiwalu Animacji we Francji oraz entuzjastyczne opinie krytyków po prezentacji na specjalnym pokazie Cristics Week na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes wróżą filmowi kolejne sukcesy. Jak przystało na wyjątkowy film, także i jego dystrybucja jest niestandardowa. Tydzień po festiwalowej premierze na Open’er Festival, FREE JIMMY – Uwolnić słonia będzie można zobaczyć jedynie na ekranach wirtualnego kina iplex.pl. „Cieszymy się, że producenci zdecydowali się na taki rodzaj dystrybucji filmu. Z uwagi na widza, do którego jest skierowany, FREE JIMMY doskonale wpasował się w ideę rozpowszechniania go w sieci” – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX  Sp. z o.o. Projekcje FREE JIMMY – Uwolnić słonia na www.iplex.pl odbywać się będą od 11 lipca do 31 sierpnia br.

FREE JIMMY – Uwolnić słonia to animowana komedia dla dorosłych, w której występuje galeria nietuzinkowych postaci: cwaniaki, gangsterzy, fanatyczni obrońcy praw zwierząt i tytułowy bohater – uzależniony od narkotyków cyrkowy słoń. Pełnometrażowa animacja 3D w nieco undergroundowym klimacie zaskakuje zarówno estetyką, dialogami, jak i samą akcją. Nie bez znaczenia jest też fakt, że filmowym postaciom użyczyły głosu gwiazdy światowego kina – m.in. Woody Harrelson, Simon Pegg, Kylie MacLachlan czy David Tennant.

FREE JIMMY – Uwolnić słonia opowiada historię czterech antybohaterów, paczki kumpli od wspólnego ćpania i picia – Roya Arniego (Woody Harrelson), Odda (Simon Pegg), Gaza (Phil Daniels) i Flea (Jay Simpson), którzy wraz z konferansjerem Stromowskim (Jim Broadbent) podejmują pracę w bankrutującym rosyjskim cyrku. Główną atrakcją tego wesołego przybytku jest słoń Jimmy, któremu nastrój nieustannie poprawia narkotykowy koktajl podawany przez jednego z opiekunów.

Roy Arnie marzy jednak, by pewnego dnia założyć własny cyrk. Wraz z kumplami próbuje więc porwać Jimmiego, ale akcja kończy się katastrofą, słoń ucieka, a za nim  przez całą Norwegię wyrusza zwariowany pościg pełen przygód.

Szalona grupa obrońców zwierząt, pod wodzą prowadzącej przyzwoity i zdrowy tryb życia pary – Mariusa (Kyle MacLachlan) i Bettiny (Emilia Fox), szuka słonia, który miałby stać się symbolem ich walki o prawa zwierząt. Impulsywna grupa szkockich myśliwych (James Cosmo, David Tennant, Douglas Henshall, Russell Barr) zatraca się w przekonaniu, że jego głowa świetnie prezentowałaby się na ścianie. Natomiast lapońska mafia – najpodlejsi ludzie Północy (Liga Dżentelmenów – Reece Shearsmith, Mark Gatiss, Steve Pemberton) – także pragnie go schwytać dla swoich wielkich zysków. Jedyną nadzieją Jimmy’ego okazuje się być dobrotliwy łoś, z którym słoń zaprzyjaźnia się podczas ucieczki. Czy pomoże Jimmy’iemu? Czy wyzwoli go z nałogu i uwolni od tajemnicy wartej milion dolarów?

Reżyser Christopher Nielsen zadedykował ten film swojemu bratu – Joachimowi Nielsenowi. Ten norweski muzyk rockowy, poeta i wokalista grupy Jokke & Valentinerne – zmarł na skutek przedawkowania heroiny. Według teorii niektórych, postać Jimmy’ego nawiązuje do Joachima, choć sam reżyser odmawia komentarzy na ten temat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu