Wakacje z Nordic Walking i Gymstick!

Po raz kolejny Fundacja Aktywni organizuje nowoczesne szkolenia na instruktorów i przewodników Nordic Walking i Gymstick – najszybciej rozwijających się form aktywności ruchowej na świecie. Tym razem  kurs odbędzie się 19 i 20 lipca w Warszawie. Najwyższy poziom zapewnią profesjonalni instruktorzy, między innymi Elżbieta Furman. W szkoleniu mogą wziąć udział nie tylko osoby zajmujące się dotychczas sportem, ale również wszyscy zainteresowani rekreacją. Dowiesz się jak się poruszać by uzyskać maksymalny efekt i uzyskasz możliwość prowadzenia w pełni profesjonalnych marszy wśród lokalnej społeczności.  Promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej to główny cel Fundacji Aktywni. Organizacja dba o to, aby w Polsce dostępne były najnowsze formy aktywności ruchowej sprawdzone i popularne na całym świecie.

Nordic Walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, podobnych do tych używanych w narciarstwie biegowym. Jest to idealna forma aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Podczas marszu pracuje ponad 90 proc. mięśni ludzkiego ciała. Chód z wykorzystaniem kijków jest nawet o 40 proc. bardziej efektywny niż bez nich. Tętno łatwo wzrasta do poziomu, który utrzymuje serce i układ krążenia w dobrej kondycji.

Przybór Gymstick – waży mniej niż pół kilograma, dzięki czemu można go swobodnie przenosić, zabierać w podróż i ćwiczyć, kiedy przyjdzie na to ochota. Gumy do ćwiczeń są przymocowane do kijka za pomocą specjalnego mechanizmu mocującego. Z drugiej strony znajdują się pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione  o stopy. Można w ten sposób wykonywać wszechstronne ruchy. Regulowanie oporu gum jest szybkie i proste. Można zwiększyć ich opór po prostu nawijając gumy wokół kijka.

Alternatywne formy rekreacji mają sprawić, że zdrowy i aktywny styl życia stanie się w Polsce powszechny.

Zacznij wakacje na sportowo!

Więcej informacji o Fundacji Aktywni i zapisy na szkolenia: www.aktywni.info

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu