Milion pożyczek w kokos.pl

przez | 10/07/2008

Serwis udzielił pożyczek społecznościowych już na milion złotych. Jednocześnie do Partnerów kokosa dołączył Krajowy Rejestr DługówKokos.pl jest największym serwisem typu social-lending Polsce. W ciągu 5 miesięcy działalności pozyskał ponad 11.500 użytkowników, którzy udzielili sobie wzajemnie pożyczek na milion złotych. Z kolei zadeklarowane na inwestycje środki to ponad 2 miliony.  Na kokos.pl odbyło się 2200 aukcji. W zależności od posiadanego ratingu można w serwisie pożyczyć od 500 do 25 000 PLN.

Serwis systematycznie pozyskuje kolejnych Partnerów, dzięki którym wzrasta poziom świadczonych usług, stopień popularyzacji idei social lending oraz bezpieczeństwo. Ten ostatni obszar został wsparty usługami KRD – kolejnego Biura Informacji Gospodarczej. Krajowy Rejestr Długów to legalna, stale aktualizowana baza informacji o dłużnikach i solidnych płatnikach. Trafiają tam Ci, którzy dotychczas uporczywie unikali płacenia swoich długów. W KRD są również osoby, które pozostają obojętne na przedsądowe, sądowe i egzekucyjne działania i wezwania do zwrotu należności.

Nawiązana współpraca w wymierny sposób przekłada się na proces eliminowania osób, które ubiegając się o pożyczkę mogłyby okazać się niesolidne w momencie jej spłaty. Jednak najważniejszym elementem działań KRD jest dostarczenie Inwestorom szczegółowych historii o potencjalnych pożyczkobiorcach. Kokos.pl sprawdza także użytkowników poprzez Infomonitor Biuro Informacji Gospodarczej SA, w jego własnej bazie oraz w bazach BIK-u i Związku Banków Polskich. Dodatkowo użytkownicy kokos.pl mają możliwość przedstawienia swojej historii transakcji w Allegro.pl

Kokos.pl obsługiwany przez Blue Media na bieżąco jest usprawniany i rozwijany, w dużej mierze zgodnie z sugestiami użytkowników. Plany na najbliższe dwa lata zakładają pozyskanie 100 tysięcy użytkowników.