Veracomp udostępnia MXK firmy Zhone

Kraków, 9 lipca 2008 roku — Veracomp SA i Zhone Technologies przedstawiają nowe rozwiązanie do dostarczania usług Triple Play przez sieć GPON lub Active Ethernet. Urządzenie o nazwie MXK, pozwala na szybkość transmisji danych do 2.5Gbps w stronę abonenta i 1.25Gbps od abonenta do centrali. MXK umożliwia, poprzez pasywne rozgałęźniki, podłączenie do jednego portu karty GPON aż 64 abonentów. Rozwiązanie adresowane jest do operatorów telekomunikacyjnych, telewizji kablowych, komórkowych oraz firm świadczącym usługi xDSL i Triple Play. MXK jest dostępny w Veracomp od lipca 2008. MXK firmy Zhone Technologies zostało wyposażone w nową architekturę spełniającą wymagania przepustowości i dostępności sieci Triple Play. Urządzeniem można zarządzać z jednego punktu, przez system obsługujący wszystkie koncentratory Zhone’a. MXK umożliwia podłączenie do jednej karty GPON, 128 abonentów z wykorzystaniem splitterów, zapewniając przepustowość łącza dla GPON na poziomie 2.5Gbps downstream i 1.25Gbps upstream.

Każda karta GPON, aby sprostać wymaganiom stawianym tej sieci, połączona jest szeregowo z kartą uplink łączem o przepustowości na poziomie 10Gbps. Karta ActiveEthernet również dysponuje łączem szeregowym i przepustowością na poziomie 20Gbps.

Nowe karty uplink, umożliwiają podłączenie 2 łączy 10GE i 8 łączy 1GE lub „tylko” 8 łączy 1GE.

MXK jeszcze w Q3 zapewni wsparcie dla kart z urządzeń serii MALC, pozwalając na korzystanie z bardzo wydajnych kart uplink również dla świadczenia usług xDSL.

Nowe rozwiązanie Zhone Technologies do równoczesnego przesyłu głosu, dźwięku i danych, ułatwi pracę operatorom telekomunikacyjnym, telewizji kablowych, komórkowym oraz wszystkim, którzy potrzebują urządzenia najnowszej generacji do świadczenia usług poprzez xDSL i światłowód.

Cena listowa MXK skonfigurowanego do obsługi maksymalnie 384 abonentów oscyluje w granicach 90,000$ za platformę. Veracomp SA jest jedynym dystrybutorem produktów firmy Zhone Technologies w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu