Telefony Nokia z „wbudowanym” dostępem do OnetLajt

OnetLajt, platforma serwisów mobilnych portalu Onet.pl, rozpoczęła współpracę z firmą Nokia. Na rynek trafi w najbliższym czasie kilka nowych modeli telefonów marki Nokia, skonfigurowanych tak, by maksymalnie ułatwić dostęp do treści oferowanych przez OnetLajt.  Pierwszy z telefonów, Nokia 6300, jest już dostępny w sprzedaży w sieciach: Avans, Empik, Media Markt, Media Export, NeoNet, RTV Euro AGD, Saturn Planet, Teletorium.  Chcemy maksymalnie ułatwiać użytkownikom telefonów korzystanie z naszych serwisów OnetLajt, a prekonfigurowane telefony to jeden ze sposobów. Jednocześnie jesteśmy w stanie wesprzeć producentów telefonów w sprzedaży, ponieważ marka OnetLajt jest już bardzo rozpoznawalna na rynku – mówi Szymon Przewłocki, Manager OnetLajt.

Marka OnetLajt jest obecna na opakowaniu Nokii 6300, a telefon wyposażony jest w specjalną szatę graficzną „OnetLajt” (tapeta, kolorystyka i ułożenie ikon). Co najważniejsze – pod prawym klawiszem telefonu znajduje się skrót do serwisów OnetLajt. Wkrótce na rynek wprowadzone zostaną kolejne modele telefonów Nokia z prekonfigurowanym dostępem do OnetLajt, współpraca ma mieć charakter długofalowy. Wszystkie telefony przygotowywane wspólnie przez Nokię i OnetLajt będą także wyposażone w przeglądarkę Opera Mini 4, najlepsze tego typu rozwiązanie do przeglądania internetu w telefonach komórkowych.

Opera Mini jest umieszczona bezpośrednio w menu startowym telefonu. Dzięki temu dostęp do internetu jest nie tylko łatwiejszy, ale i szybszy. W Operze Mini zastosowano technologię kompresji danych, która pozwala na zmniejszenie ilości przesyłanych danych aż o 90%, przyczyniając się do istotnego obniżenia kosztów. Opera Software ASA, norweski właściciel Opery, od dawna już współpracuje z portalem Onet.pl na zasadzie wyłączności.

W ostatnim czasie OnetLajt przygotował także specjalną edycję telefonu dla kibiców piłkarskich, z okazji turnieju Euro 2008, we współpracy z Nokią oraz siecią Vobis. Model Nokia N81 Football Edition dostępny był w sprzedaży wyłącznie w salonach Vobis. Do zestawu z telefonem dołączana była karta pamięci 1 GB zawierająca m.in. grę EA FIFA 2008. Dodatkowo telefon był wyposażony w tapetę z motywami piłkarskimi, piłkarskim dzwonkiem, oraz skróty ułatwiające dostęp do wiadomości sportowych w OnetLajt. Za naciśnięciem jednego klawisza Nokii N81 użytkownik uzyskiwał dostęp do aktualnych informacji z Euro 2008.

Onet.pl wprowadził na rynek pierwsze serwisy mobilne już w październiku 2006 r., jako pierwszy z polskich portali. Onet.pl jest także liderem tego rynku – miesięcznie z serwisów mobilnych OnetLajt korzysta już ponad 300 tys. użytkowników, którzy w czerwcu br. wygenerowali ponad 8 mln odsłon.

Więcej informacji o telefonach Lajt na stronie: lajt.onet.pl/info/nokia.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu