Interactive Intelligence w rankingu 50 najszybciej rozwijających się firm magazynu BusinessWeek

Warszawa, 09.07.2008 r.  – Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, znalazła się w rankingu 50 najszybciej rozwijających się firm 2008 roku w Stanach Zjednoczonych, przygotowanym przez magazyn BusinessWeek. Firma Interactive Intelligence zajęła 33 miejsce w rankingu, z 35,9% zwrotem zainwestowanego kapitału oraz trzyletnim wzrostem obrotów wynoszącym 26,5%.

„Przyczyną naszego rozwoju jest wzrost wartości naszej unikalnej platformy komunikacyjnej typu „wszystko w jednym” spowodowany faktem, że coraz więcej firm wybiera komunikację za pomocą VoIP.” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Interactive Intelligence, dr Donald E. Brown. – „W trudnych warunkach ekonomicznych przedsiębiorstwa koncentrują się na obniżaniu kosztów i poprawianiu jakości obsługi klienta. A to są główne zalety naszego rozwiązania.”

Firma Interactive Intelligence osiągnęła w 2007 roku przychód 109,9 mln dolarów przy 32% wzroście w stosunku do 83 mln dolarów w poprzednim roku. Firma raportuje dochody kwartalnie od 2004 roku.

Interactive Intelligence wprowadziła na rynek swój pakiet oprogramowania komunikacyjnego IP w 1997 roku, oferując firmom opartą na standardach architekturę pojedynczej platformy, która redukuje koszty i złożoność wprowadzaną przez systemy wielopunktowe. Dziś firma zapewnia ponad 3000 klientom na całym świecie wszechstronne rozwiązanie obejmujące wszystkie usługi, w tym hardware, software, consulting, wsparcie i edukację.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu