Comarch w WĘGLOKOKS SA

Comarch podpisał umowę z firmą WĘGLOKOKS SA na dostawę i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego. Wdrożenie systemu w WĘGLOKOKS SA to pierwszy tak duży projekt w tej branży realizowany w Polsce.– Podpisanie umowy z Comarch stanowiło uwieńczenie wielomiesięcznego procesu mającego na celu wyłonienie wykonawcy systemu. Wyniki postępowania przetargowego i rokowań pozwalają wyrazić przekonanie, iż oferowane przez Comarch rozwiązania spełnią oczekiwania WĘGLOKOKS SA. Jesteśmy zadowoleni z dokonanego wyboru i liczymy na pełną i sprawną realizację procesu wdrożenia, jak i funkcjonowania zaproponowanego systemu. Uważam, iż gwarancją spełnienia naszych oczekiwań jest solidność i wysoka pozycja firmy Comarch na rynku – mówi Piotr Kozioł, Prezes Zarządu WĘGLOKOKS SA.

W ramach umowy Comarch dostarczy i wdroży oprogramowanie Oracle e-Business Suite oraz niezbędną infrastrukturę sprzętową. Wdrożenie obejmie wszystkie obszary działalności WĘGLOKOKS SA, a mianowicie: finanse, controlling, logistykę, zakupy, sprzedaż, kadry, płace, CRM, workflow, hurtownię danych oraz BI.

– Wdrożenie w WĘGLOKOKS SA to jedno z większych wdrożeń realizowanych przez Comarch w branży węglowej. Globalny wzrost zapotrzebowania na węgiel sprawia, że przedsiębiorstwa te będą w najbliższym czasie rozwijały swoje moce wydobywcze i wdrażały wspierające je nowoczesne rozwiązania informatyczne. System, który dostarczy Comarch, będzie obsługiwał większość procesów biznesowych, pozwoli znacząco zwiększyć efektywność pracy oraz obniżyć koszty funkcjonowania firmy – mówi Paweł Prokop, Wiceprezes Zarządu Comarch odpowiedzialny za sektor publiczny.

Wdrożenie systemu ułatwi dostęp do informacji z różnych obszarów oraz przede wszystkim pozwoli na dokładną analizę kosztów i przychodów spółki. Elektroniczny obieg dokumentów poprawi kontrolę nad procesami zachodzącymi w bieżącej działalności firmy. Część wdrożenia będzie obejmowała obszary, które teraz nie są zinformatyzowane w WĘGLOKOKS SA.

– Wybór systemu Oracle E-Business Suite jest dowodem bardzo szerokiej funkcjonalności aplikacji Oracle i racjonalności kosztów ich implementacji. Godna podkreślenia jest także znakomita, wręcz podręcznikowa współpraca z firmą Comarch, będącą obecnie jednym z największych i najbardziej kompetentnych partnerów aplikacyjnych Oracle w Polsce – mówi Marek Wdowicz, Dyrektor sprzedaży aplikacji w Oracle Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu