Nowy bieg Nike z FireFly Creation

Uruchomiona została nowa sekcja NIKE+ HUMAN RACE na www.nikeplus.com, za której przygotowanie odpowiadała agencja reklamowa FireFly Creation (www.ffcreation.com). NIKE+ HUMAN RACE to największy na świecie jednodniowy bieg, dający biegaczom z całej kuli ziemskiej możliwość współzawodniczenia jednego dnia: 31 sierpnia 2008 r. Ten dziesięciokilometrowy bieg odbędzie się jednocześnie na kilku kontynentach, w 25 miastach, w tym m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Madrycie, Paryżu, Istambule, Melbourne, Szanghaju, Sao Paolo, Vancouver i oczywiście w Warszawie. Biegacze biorący udział w imprezie w każdym z miast będą mogli również uczestniczyć w koncertach muzycznych, na których wystąpią popularni artyści z danego kraju.

Każdy kraj uczestniczący w przedsięwzięciu NIKE+ HUMAN RACE miał do wykonania własną aplikację rejestracji na www.nikeplus.com, która – zgodnie z wymogami korporacyjnmi Nike – miała komunikować się z centralną, wielojęzykową stroną główną www.nikeplus.com.

Agencja reklamowa FireFly Creation (www.ffcreation.com) opracowała projekt technologiczny, na który składało się przygotowanie aplikacji rejestracji do biegu NIKE+ HUMAN RACE wraz z modułem płatności Dotpay, a także zintegrowanie serwisu ze światowym sajtem www.nikeplus.com. Do zadań FireFly należało także wykonanie mechanizmu łączenia bazy polskiej z globalną bazą NIKE.

„To precedensowy projekt, trudny technologicznie. Poprzez aplikację rejestracji offline wszystkie zgłoszenia papierowe do NIKE +HUMAN RACE będą wprowadzane do bazy online i codziennie aktualizowane z bazami w USA” – mówi Jacek Budzikowski, DTO w FireFly Creation, odpowiedzialny za cały projekt. „Dodatkowym elementem aplikacji jest system do wydawania zestawów startowych, poprzez który zarejestrowane osoby od 1 do 30 sierpnia br. będą mogły odebrać zestaw startowy do biegu NIKE+ HUMAN RACE w wybranych centrach handlowych w Warszawie” – dodaje.

To kolejny projekt, jaki agencja FireFly Creation realizuje dla Nike. Od 2006 r. FireFly Creation (www.ffcreation.com) odpowiada m.in. za przygotowanie i obsługę serwisu www.sciezkibiegowe.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu