BWT Polska wybiera Columbus IT

przez | 08/07/2008

Polski oddział Best Water Technology, europejskiego koncernu działającego w sektorze technologii uzdatniania wody oraz producenta i dystrybutora filtrów wdraża system Microsoft Dynamics AX. Wdrożenie będące częścią korporacyjnego projektu przeprowadzi Columbus IT.

Wdrożenie w Polsce wzorowane jest na rozwiązaniu, na którym bazuje austriacka centrala BWT. – Naszym celem jest dostosowanie wersji korporacyjnej systemu do lokalnych wymogów prawnych, biznesowych i językowych we wszystkich obszarach działalności przedsiębiorstwa – mówi Michał Zelik, Key Account Manager w Columbus IT.

Rozwiązanie obejmie m.in. Zakupy, Sprzedaż, Zarządzanie Projektami, Finanse, a także Logistykę i Magazyn. Dodatkowo zostanie wdrożone oprogramowanie AX People, wspierające procesy w obszarze kadrowo-płacowy. Kontrakt zawarty z firmą BWT Polska zakłada ponadto przeszkolenie jej pracowników.

Dotychczas system Microsoft Dynamics AX wdrożono w 8 zagranicznych oddziałach grupy Best Water Technology, m.in. w Czechach i Belgii. – Oparcie platformy informatycznej na tym samym systemie ERP pozwoli m.in. obniżyć koszty utrzymania infrastruktury IT oraz ułatwi konsolidację danych w ramach korporacji – dodaje Michał Zelik.

Grupa BWT powstała w 1990 r., na polskim rynku istnieje od 1992 r. Firma specjalizuje się w dziedzinie uzdatniania wody i technologii basenowej, oferuje m.in.: uzdatnianie wody dla celów pitnych, kotłowych, komunalnych i przemysłowych. BWT specjalizuje się także w projektowaniu i montowaniu filtrów wodnych w aqua parkach oraz basenach.