LENOVO OFICJALNYM PARTNEREM POLSKIEJ SIATKÓWKI

W ramach podpisanej umowy partnerskiej firma Lenovo dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania komputerowe i cenne doświadczenie we wspieraniu inicjatyw sportowych Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej.Firma Lenovo poinformowała dzisiaj o oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy polskim odziałem firmy Lenovo a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej. W ramach otwartej, partnerskiej umowy  na wspieranie Polskiej Siatkówki, Lenovo zapewni Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej najnowocześniejsze rozwiązania komputerowe, w tym 70 notebooków Lenovo ThinkPad T61 rocznie oraz cenne doświadczenie we wspieraniu globalnych inicjatyw sportowych.

Na mocy podpisanej umowy Lenovo będzie wspierało lokalny sport – Polską Siatkówkę, która jest popularna w kraju oraz posiada mocną, międzynarodową pozycję. Ta lokalna inicjatywa partnerska firmy stanowi dopełnienie globalnego, sportowego zaangażowania Lenovo, które jest partnerem zespołu AT&T Williams F1 oraz Igrzysk Olimpijskich – nadchodzących w Pekinie oraz minionych w Turynie w 2006 r.

„Jesteśmy dumni, iż Lenovo angażuje się w kolejną inicjatywę sportową, szczególnie, że jest to wsparcie tak popularnej i profesjonalnej dyscypliny sportu, jaką jest Polska Siatkówka. Mamy nadzieję, że dzięki innowacyjnym, zaawansowanym technologicznie notebookom ThinkPad oraz globalnemu doświadczeniu Lenovo w sponsoringu różnych dyscyplin i najważniejszych imprez sportowych, polscy siatkarze będą odnosić dalsze sukcesy, osiągając jeszcze lepsze wyniki i wielokrotnie stając na podium” – powiedział Marek Borówka, Dyrektor Generalny Lenovo Technology Polska.

„Światowy lider technologii IT, jakim niewątpliwie jest Lenovo, uzupełnia w znaczący sposób stabilne grono partnerów i sponsorów Polskiej Siatkówki. Rok przed organizacją w Polsce Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej oraz w kontekście naszych aspiracji do organizacji kolejnych imprez siatkarskich najwyższego formatu jest to poważne wsparcie Polskiej Siatkówki” – powiedział Mirosław Przedpełski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Najnowocześniejsze rozwiązania komputerowe, w które zostali wyposażeni m.in. trenerzy, statystycy PZPS i PLPS oraz wszystkie kluby, a także doświadczenie wniesione przez firmę Lenovo pozwolą na dalszy, dynamiczny rozwój profesjonalnej Polskiej Siatkówki.

„Otwarta umowa z Lenovo gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych technologii IT, niezbędnych we wspomaganiu sztabów szkoleniowych reprezentacji i klubów oraz w organizacji i realizacji imprez. Jest elementem strategii budowania trwałych relacji partnerskich pomiędzy biznesem a profesjonalnie zarządzanymi organizacjami i instytucjami sportowymi” – dodał Artur Popko, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Notebooki Lenovo ThinkPad T61 to bardzo wydajne, energooszczędne komputery przenośne, idealnie sprawdzające się w środowisku sportowym. Laptopy zostały wyposażone w rozwiązania zapewniające ich odporność i trwałość, długi czas pracy na bateriach, opcje łączności bezprzewodowej i ochrony przechowywanych w nich danych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu