Inwestycje w rozwiązania systemowe dla rosnących rynków w Polsce, Czechach i Słowacji

Jako największa w skali światowej firma oferująca rozwiązania systemowe oparte na poliuretanie (PUR) BASF rozbudowuje swoją globalną sieć. Budując za pośrednictwem spółki-córki Elastogran dwa nowe zakłady produkujące systemy poliuretanowe (PUR) firma wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu szybko rozwijających się rynków w Europie Środkowej i Wschodniej. BASF jest tam już wiodącą firmą oferującą produkty poliuretanowe, reprezentowaną przez filie na Węgrzech i w Rosji. Podobnie jak dotychczasowe zakłady produkujące systemy poliuretanowe, także nowe filie dysponują lokalnymi jednostkami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi i rozwojowymi, co pozwala oferować klientom szybki i kompetentny serwis. Rynek systemów PUR w Czechach i na Słowacji rośnie w tempie ponad 7% rocznie. Utrzymujący się popyt jest napędzany głównie przez przemysł motoryzacyjny. W roku 2009 firma BASF podejmie lokalną działalność w zakresie rozwoju i produkcji w dziedzinie systemów PUR w nowym zakładzie koło Bratysławy, umacniając swoją wiodącą pozycję na tym rynku.

Także w Polsce firma BASF jest wiodącą firmą na rynku w dziedzinie rozwiązań systemowych opartych na poliuretanie. Oczekiwany w nadchodzących latach wzrost do 7% rocznie ma być osiągnięty przede wszystkim w branży budowlanej, chłodniczej i motoryzacyjnej. Nowy zakład produkujący systemy PUR koło Poznania ma być oddany do użytku w roku 2010.

„Tymi inwestycjami umocnimy naszą wiodącą pozycję w dziedzinie poliuretanów i pokażemy naszym klientom, że chcemy towarzyszyć ich rozwojowi we wszystkich regionach świata i być ich preferowanym partnerem “ – mówi Jacques Delmoitiez, prezes BASF Polyurethanes. „Posiadając ponad 30 zakładów produkcyjnych systemów PUR oraz surowców typu MDI, TDI i polioli we wszystkich regionach możemy jako jedyny producent poliuretanu na całym świecie zaopatrywać naszych klientów w oparciu o miejscową produkcję.“ Firma BASF właśnie ukończyła budowę zakładu produkcyjnego systemów poliuretanowych w Dubaju i planuje dalsze inwestycje w branży PUR.

„Dzięki temu zaangażowaniu trwale umacniamy naszą wiodącą pozycję na atrakcyjnych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej” – mówi dr Uwe Hartwig, Group Vice President BASF Polyurethanes Europe. „Także w nadchodzących latach będziemy konsekwentnie rozbudowywać naszą sieć zakładów produkujących systemy PUR. Dlatego nasi klienci mogą zaufać znanej jakości produktów i usług niezależnie od tego, gdzie się znajdują“ – mówi dyrektor zarządzający firmy Elastogran.

„Te inwestycje w rosnące rynki Europy Środkowej ponownie uwidoczniają znaczenie, jakie nasz region ma dla firmy BASF” – mówi Herbert Frankenstein, Senior Vice President BASF Business Center Europe Central.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu