PQI: FEN to „Best Partner 2007”

Konsorcjum FEN – jeden z największych w Polsce dystrybutorów IT z wartością dodaną (VAD)  – zostało wyróżnione tytułem „Best Partner 2007” przez Power Quotient International (PQI), uznanego w świecie producenta przenośnych modułów pamięci. Nagroda PQI została przyznana Konsorcjum FEN za bardzo dobre wyniki sprzedaży urządzeń producenta, partnerstwo oraz wkład w rozwój europejskiego kanału sprzedaży. FEN – jako autoryzowany dystrybutor Power Quotient International – ma w ofercie produkty PQI od 2002 roku i sukcesywnie zwiększa obecność producenta na polskim rynku.

„W porównaniu z rokiem 2006, ubiegły rok zamknęliśmy ogromnym wzrostem sprzedaży urządzeń PQI, a wyniki za pierwsze półrocze br. są jeszcze bardziej obiecujące. To najlepszy dowód na to, że skutecznie potrafimy zadbać o marki, które powierzają nam uznani w świecie producenci rozwiązań nowych technologii” – mówi Krzysztof Krawiec, Product Manager PQI,  Konsorcjum FEN.

Duży wzrost sprzedaży urządzeń PQI w 2007 roku to zasługa przede wszystkim trzech najpopularniejszych w tym czasie urządzeń. Liderem wśród najchętniej kupowanych produktów PQI w Polsce była przenośna pamięć Cool Drive U339. Na drugim miejscu uplasowała się jedna z najmniejszych na świecie pamięci flash – Intelligent Stick i810. Na trzecim miejscu – model Cool Drive U330, który wyróżnia się dużą szybkością transferu danych.

Nagroda PQI „Best Partner 2007” to kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Konsorcjum FEN. W maju br. FEN został nagrodzony przez firmę Linksys za najlepsze wyniki sprzedaży spośród wszystkich dystrybutorów sprzętu tego producenta z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji.

Sukcesy Konsorcjum FEN to efekt przyjętej i realizowanej strategii rozwoju firmy jako dystrybutora z wartością dodaną (VAD). W praktyce oznacza to, że partnerzy Konsorcjum mogą liczyć na silne wsparcie handlowe i marketingowe, m.in. materiały promocyjne wspierające sprzedaż, wsparcie reklamowe i PR. FEN oferuje też kompleksowe szkolenia produktowe i certyfikacyjne, a partnerzy mogą liczyć na okresowe i stałe akcje promocyjne, jak np. Linksys Marathon Program czy Liga Mistrzów Linksys. Ważnym elementem współpracy jest posprzedażowe wsparcie techniczne z gwarancją „next business day” (umożliwia wymianę wadliwego sprzętu producentów Linksys lub Meru Networks na sprawny w ciągu jednego dnia roboczego od momentu zgłoszenia).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu