EFH SA w pierwszej dziesiątce najbardziej dynamicznych firm w Polsce

Europejski Fundusz Hipoteczny SA znalazł się na 10 miejscu w rankingu Gazety Finansowej „50 Najbardziej Dynamicznych Firm w Polsce”. Ranking został przygotowany na podstawie wzrostu przychodów firm w 2007 roku w porównaniu do roku 2006.  Ranking został przygotowany na podstawie badania przeprowadzonego we współpracy z Centrum Badań Społeczno Finansowych (CBSF) oraz w oparciu o dane opublikowane przez firmy. Głównym kryterium były przychody w 2007 roku. Przychody Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA w porównaniu do 2006 roku wzrosły aż o 422,1%. Wynik ten plasuje spółkę EFH SA na 10 miejscu wśród 50 najbardziej dynamicznych firm w Polsce.

Dynamiczny rozwój EFH SA wiąże się z prowadzonymi przez spółkę inwestycjami w najwyższej klasy hotele w Polsce, które są zlokalizowane w atrakcyjnych zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym miejscach. EFH SA prowadzi obecnie inwestycje w hotele i apartamenty o łącznej wartości ok. 600 mln zł. Do realizowanych projektów należy obecnie zaliczyć hotel w Mikołajkach, Malborku i na warszawskim Ursynowie. W pobliżu Mikołajek w miejscowości Tałty powstanie pięciogwiazdkowy luksusowy obiekt hotelowy wraz z kompleksem apartamentów. W bezpośrednim sąsiedztwie Zamku w Malborku zbudowany zostanie czterogwiazdkowy hotel, który będzie wpasowywał się w koncepcję architektoniczno-urbanistyczną miasta. Z kolei na warszawskim Ursynowie EFH SA postawi czterogwiazdkowy obiekt świadczący usługi o wysokim standardzie, skierowane przede wszystkim do środowisk biznesowych oraz turystów.

Wysokie miejsce zajęte w rankingu najbardziej dynamicznych firm w Polsce jest dla nas nie tylko dużym sukcesem, ale i motywacją do dalszego rozwoju i efektywnego prowadzenia działań biznesowych – mówi Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA. – Dynamiczny rozwój naszej spółki łączy się z przyjętą przez EFH strategią rozwoju oraz prowadzonymi inwestycjami hotelowymi. Powodzenie podejmowanych przez nas działań wynika z szybkiego wzrostu rynku hotelarskiego w Polsce. Do wzrostu zapotrzebowania na najwyższej klasy miejsca noclegowe przyczynia się stale bogacące się społeczeństwo polskie oraz przygotowania do organizacji Euro 2012 w naszym kraju. Rośnie również popularność turystyki weekendowej. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na krótkoterminowy wypoczynek do najwyższej klasy hoteli.

Wysokie miejsce EFH SA w rankingu „50 Najbardziej Dynamicznych Firm w Polsce” jest świadectwem szybkiego rozwoju spółki w ostatnim okresie. Strategia rozwoju Europejskiego Funduszu Hipotecznego zakłada budowanie wartości firmy poprzez prowadzenie inwestycji hotelowych na rachunek własny oraz działalność finansową w branży nieruchomości hotelowych. Do końca 2009 roku EFH SA zamierza powiększyć portfolio posiadanych przez siebie hoteli do 20-30 obiektów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu