DM BOŚ obniża prowizje od kontraktów na akcje i waluty

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, lider na rynku kontraktów terminowych,
w ramach przedłużenia promocji wprowadza niższe prowizje od kontraktów na akcje i waluty. Obniżone stawki wynoszą: dla kontraktów na akcje – 3 zł od kontraktu dla zleceń internetowych i 5 zł dla pozostałych zleceń oraz analogicznie 1 zł i 3 zł dla kontraktów na waluty.

Warszawa, 3 lipca 2008 r. – Niższe stawki prowizji w DM BOŚ obowiązują od 1 lipca do 31 grudnia br.

„Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania wpłyną na poprawę płynności tych walorów. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że obok obniżek prowizji niezbędne jest prowadzenie działań edukacyjnych. Wierzymy, że kluczem do sukcesu na tym rynku jest właśnie edukacja inwestorów, która umożliwia im efektywne poruszanie się po rynku kapitałowym a także zarabianie również w okresie dekoniunktury” – powiedział Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ S.A.

W 2008 roku rynki: kontraktów na akcje oraz waluty szybko się rozwijają. W okresach słabszej koniunktury część inwestorów decyduje się na przejście z rynku akcji na rynek kontraktów terminowych. Większa liczba inwestorów oznacza również większe zainteresowanie nie tylko podstawowym instrumentem – kontraktem na WIG20, ale również kontraktami na akcje i waluty.

„Ze względu na niskie wymagania depozytowe kontrakty na akcje są atrakcyjną alternatywą dla niedoświadczonych inwestorów, którzy dopiero próbują swoich sił na rynku kontraktów” – komentuje Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ S.A. „Kontrakty walutowe, dla każdego aktywnego gracza, mogą stanowić uzupełnienie portfela, co przełoży się na korzyści wynikające z odpowiedniej dywersyfikacji”- dodaje Wojciechowski.

DM BOŚ jest jednym z najdłużej działających biur maklerskich w Polsce, istnieje na rynku od ponad 10 lat. Posiada sieć 20 oddziałów na terenie całego kraju. Zatrudnia ponad 150 specjalistów rynku finansowego, w tym ponad 40 maklerów papierów wartościowych. DM BOŚ jako pierwszy w Polsce uruchomił obsługę rachunków inwestycyjnych przez Internet. Obecnie serwis bossa.pl to jeden z najbardziej rozbudowanych serwisów inwestycyjnych, który w tegorocznym rankingu miesięcznika „Forbes” już po raz drugi został uznany za najlepszy tego typu serwis w Polsce.

DM BOŚ jest liderem rynku w obsłudze kontraktów terminowych. W styczniu br. DM BOŚ został uhonorowany dwiema nagrodami Prezesa GPW – za największy udział w obrotach GPW na rynku kontraktów terminowych w 2007 r. oraz za największą aktywność animatora na tym rynku. W 2007 r. Broker zdobył pozycję lidera w ilości spółek wprowadzonych na GPW – w emisjach do 50 mln zł. W minionym roku DM BOŚ został również uznany przez inwestorów indywidualnych za na najlepszy dom maklerski działający na GPW ( „Parkiet” – marzec 2007 r.).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu