BNP Paribas w czołówce światowych banków według Standard & Poor’s

przez | 03/07/2008

Agencja Standard & Poor’s ponownie przyznała bankowi BNP Paribas jedną z najwyższych ocen w ratingu kredytowym: AA+. Zgodnie z opinią agencji, perspektywa utrzymania oceny jest stabilna. BNP Paribas plasuje się w światowej czołówce 4 banków o najsilniejszej wiarygodności kredytowej. W wyniku oceny dokonanej przez agencję ratingowa Standard & Poor’s 1 lipca 2008 r., BNP Paribas utrzymuje rating kredytowy na poziomie AA+.

„Wysoki rating Standard & Poor’s – w obliczu kryzysu panującego na rynkach finansowych – odzwierciedla silną pozycję naszego banku. Także dla polskich klientów jest to bardzo ważny wskaźnik potwierdzający wiarygodność i stabilną sytuację banku. Dzięki dobrym wynikom BNP Paribas zwiększają się możliwości finansowania prowadzonych w Polsce inwestycji” – mówi Andrzej Mauberg, Zastępca Dyrektora Generalnego BNP Paribas Oddział w Polsce.

W uzasadnieniu podtrzymania ratingu AA+ agencja Standard & Poor’s wskazuje na stabilną sytuację finansową i dobre wyniki działalności operacyjnej, oceniając bank jako silną instytucję finansową o wysoce zróżnicowanym profilu działalności. Francuski bank, działający od 18 lat w Polsce, został przedstawiony jako charakteryzujący się niskim ryzykiem, dobrą rentownością i adekwatną kapitalizacją.