Beztroskie wakacje

Wybierając się na wczasy do innego kraju sprawdź jakie usługi assistance zapewnia twoja polisa ubezpieczeniowa. Tylko dzięki nim uzyskasz darmową pomoc w przypadku nieoczekiwanych komplikacji. Dobre ubezpieczenie podróży to podstawa beztroskich wakacji. Nie zawsze jednak zapewnia nam ono bezgotówkową pomoc, gdy za granicą spotka nas przykra niespodzianka. Niektóre polisy gwarantują pokrycie poniesionych kosztów leczenia za granicą oraz dodatkowych kosztów medycznych po powrocie z wyjazdu. Natomiast natychmiastową pomoc na telefon zarówno medyczną, jak i techniczną czy prawną i bezgotówkową obsługę kosztów świadczeń otrzymamy tylko gdy w ramach polisy obejmuje nas travel assistance. Aby zorientować się, jaki zakres usług assistance nam przysługuje, powinniśmy dokładniej przyjrzeć się warunkom naszego ubezpieczenia.

Wakacje to dla naszej firmy okres wytężonej pracy – mówi Marta Kaleńska – Jaśkiewicz, Prezes Zarządu Inter Partner Assistance Polska S.A. – Oprócz standartowych działań związanych z leczeniem Polaków za granicą takich jak wizyty lekarskie czy organizacja i opłacenie pobytu w szpitalu często organizujemy transport poszkodowanych z najodleglejszych zakątków świata.

W ramach assistance możemy spodziewać się szeregu świadczeń związanych z pomocą medyczną takich jak organizacja i opłacenie transportu, hospitalizacja, opieka nad dziećmi chorego czy nawet wizyty bliskiej osoby w zagranicznym szpitalu. Polisy obejmują też pomoc adwokata i pokrycie kaucji, dostarczenie potrzebnych informacji, pomoc w razie zgubienia bagażu czy dokumentów. Oprócz zakresu assistance przyglądając się umowie trzeba zwrócić uwagę na zakres terytorialny jej obowiązywania, rodzaje ryzyka, sumę na jaką opiewa i wyłączenia odpowiedzialności. Świadomość, że w razie nagłego zdarzenia sztab profesjonalistów jest gotowy nam pomóc, pozwala w pełni zrelaksować się i cieszyć urokami wakacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu