Tag Archives: Jerzy Buzek

Fortum wspiera zrównoważony rozwój w polskiej energetyce

Fortum Power and Heat Polska podpisał deklarację w sprawie zrównoważonego rozwoju w branży energetycznej w Polsce. Jako sygnatariusz zobowiązuje się m.in. do działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego opartego na ekologicznych źródłach energii, promowania energooszczędnych rozwiązań oraz opracowania i wdrażania czystych i efektywnych technologii dla energetyki.

Agencja Yellow Group przygotowała oprawę graficzną dla Pierwszego Północnoeuropejskiego Forum Bezpieczeństwa Energetycznego

Agencja Yellow Group z Gdyni przygotowała oprawę graficzną dla Pierwszego Północnoeuropejskiego Forum Bezpieczeństwa Energetycznego organizowanego przez brytyjską organizację o zasięgu globlnym Windsor Energy Group oraz Grupę LOTOS. Forum odbywa się między 18 a 20 lutego w Gdańsku.

W Gdańsku o bezpieczeństwie

North European Energy Security Forum (Północnoeuropejskie Forum Bezpieczeństwa Energetycznego) to pierwsze tak prestiżowe spotkanie przedstawicieli UE, rządu Polski, biznesu oraz ekspertów sektora energii z całego świata. Forum, organizowane przez brytyjski „think tank” Windsor Energy Group i Grupę LOTOS S.A. odbędzie się w dniach 18-20 lutego w Gdańsku.

Jerzy Buzek przewodniczącym europarlamentu

Jerzy Buzek zdecydowaną większością głosów został wybrany przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. To wydarzenie ma wymiar nie tylko polityczny. Z jednej strony wybór  ten świadczy o uznaniu także gospodarczego znaczenia Polski w Europie. Z drugiej zaś to znaczenie, a przede wszystkim postrzeganie naszego kraju, także w dziedzinie gospodarki, znacznie poprawi.

Inauguracja Silesia Marathon 2009: konferencja prasowa Stadion Śląski w Chorzowie

28 kwietnia o godz. 11:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca pierwszy śląski bieg uliczny na dystansie maratońskim. Na konferencji mowa była o idei i organizacji Silesia Marathonu oraz imprezach towarzyszących temu wydarzeniu tj: Dni Otwarte Stadionu Śląskiego, rajd Nodic Walking, połmaraton, czy sztafeta dzieci i młodzieży na dystansie maratońskim.