Czyściwa firmy MEWA efektywne i ekonomiczne w każdym zastosowaniu

By | 30/10/2015

Czystość na duże znaczenie zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w usługach. Do czyszczenia zwykle wykorzystywane są różne materiały, przeważnie są to czyściwa jednorazowe, które następnie jako odpady podlegają następnie utylizacji. O wiele bardziej efektywne i ekologiczne jest stosowanie czyściw wielokrotnego użytku, oferowanych przez firmę MEWA.

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA wykorzystywane są od 1908 roku w różnych obszarach przemysłu i usług. Firma zaopatruje w czyściwa użytkowników w całej Europie, którymi są zakłady przemysłowe, drukarnie, warsztaty samochodowe i rzemieślnicze.

Czyściwa dostarczane są w ramach tzw. pełnej obsługi klienta, tzn. po zabrudzeniu odbierane są od klienta, następnie są one prane w nowoczesnych i ekologicznych urządzeniach pralniczych, poddawane kontroli jakości, ewentualnie wymieniane na nowe w przypadku zniszczonych czyściw, a następnie ponownie dostarczane są klientowi już jako czyste czyściwa.

Jednoznaczne korzyści dla użytkownika korzystającego z czyściw firmy MEWA

Użytkownik, korzystając z inteligentnego systemu czyściw firmy MEWA, ma wiele korzyści:

  • Ma do wyboru czyściwa różnej jakości, zależnie od obszaru zastosowania;
  • W każdej chwili dysponuje niezbędną ilością czyściw, jaka jest mu potrzebna;
  • Otrzymuje zawsze czyste czyściwa najwyższej jakości, które są o wiele bardziej efektywne niż czyściwa z pociętych materiałów tekstylnych czy czyściwa z włókniny;
  • Nie musi zaprzątać sobie głowy dokumentacją wymaganą przez odpowiednie urzędy odpowiedzialne za ochronę środowiska. MEWA przejmuje od klienta wszelkie związane z tym zobowiązania, a także logistykę;

–          Może w sposób bezpieczny i niezawodny przechowywać i transportować czyściwa w             opracowanym przez firmę MEWA specjalnym pojemniku SaCon®, spełniającym        wszelkie wymagania regulaminu EKG ONZ.

Użytkownik otrzymuje zatem do dyspozycji wysokiej jakości czyściwa, które w praktycznym zastosowaniu łączą w sobie wszelkie niezbędne właściwości: dużą nasiąkliwość, wytrzymałość i trwałość. Czyściwo wykonane z bawełny jest w stanie zaabsorbować ciecz o masie dwuipółkrotnie większej niż ciężar własny, jest odporne na rozerwanie oraz może być prane do 50 razy i ponownie stosowane. Stanowi to jednocześnie poważny wkład w ochronę środowiska naturalnego, bowiem rocznie w zakładach firmy MEWA pranych jest 966 mln. sztuk czyściwa.

Czyściwa firmy MEWA od lat z powodzeniem wykorzystywane są w różnych branżach dzięki temu, że są uniwersalne, niezawodne i mogą być optymalnie dostosowane do każdego obszaru zastosowań. Wie o tym ponad 120 000 przedsiębiorstw, które na co dzień wykorzystują czyściwa firmy MEWA.

www.mewa-service.pl

MEWA Textil-Management

MEWA lider PLFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.