Nowe rozwiązania NETASQ UTM nawet dwa razy szybsze

By | 28/09/2012

Firma NETASQ, producent zaawansowanych rozwiązań firewallowych, wprowadza na rynek nową serię swoich rozwiązań UTM (Unified Threat Management). Nowe urządzenie są nawet dwukrotnie szybsze od swoich rynkowych konkurentów w identycznych przedziałach cenowych.

Urządzenia UTM firmy NETASQ integrują w jednej obudowie wszystkie elementy niezbędne do kompletnego zabezpieczenia i monitorowania sieci lokalnej. To co wyróżnia produkty firmy NETASQ to autorska architektura systemowa, bazująca na integracji firewalla z systemem IPS. Dodatkowo rozwiązania firmy NETASQ, jako jedyne na rynku, potrafią nie tylko blokować niebezpieczny ruch HTTP, ale również usuwać szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczać użytkownikowi bezpieczną stronę internetową.

Nowe modele NETASQ UTM oznaczono dodatkowo literą S. Rozwiązania (U30S, U70S, U150S, U250S, U500S oraz U800S) mają nawet dwukrotnie większą przepustowość przy włączonym firewallu i systemie IPS od swoich rynkowych konkurentów w identycznych przedziałach cenowych – w najmniejszym urządzeniu U30S przepustowość sięga 400 Mb/s. Ponadto nowe urządzenia zyskały większą liczbę interfejsów, które już od najmniejszych modeli są teraz gigabitowe. Dwa najwyższe modele nowej serii (U500S i U800S) wyposażono w interfejsy światłowodowe, dostępne dotychczas wyłącznie w modelach adresowanych do dużych firm (NG1000 oraz NG5000). W nowych modelach zwiększyła się również ilość obsługiwanych sesji równoległych – model U500S, przeznaczony dla średnich i dużych firm, obsługuje do 1,2 miliona sesji równoległych.

Każdy z nowych modeli NETASQ UTM wyposażono w trzy interfejsy USB, do których można podpiąć równocześnie modem 3G, klawiaturę i token zabezpieczający. Nowa seria urządzeń UTM firmy NETASQ zyskała ponadto na żywotności – według zapewnień producenta średni współczynnik MTBF, informujący o średnim czasie bezawaryjnej pracy, wynosi ponad 9 lat.

Oprócz premiery nowych urządzeń firma NETASQ zapowiedziała nowy firmware 9.1, który dodatkowo podniesie wydajność rozwiązań nowej serii, zapewniając pełne wsparcie procesorów wielordzeniowych zainstalowanych w urządzeniach. Nowy firmware da również nowym rozwiązaniom NETASQ możliwość zapisu logów na karcie SD (gniazdo kart dostępne we wszystkich modelach US).

Wszystkie produkty NETASQ posiadają w standardzie rozszerzony filtr URL zawierający klasyfikację stron w 50. kategoriach tematycznych, ze szczególnym naciskiem na polskie serwisy internetowe. Dodatkowo małe i średnie firmy mogą korzystać z narzędzia do raportowania w języku polskim dostępnego w podstawowej cenie urządzenia. Tym samym NETASQ jest obecnie jedynym na polskim rynku producentem urządzeń klasy UTM, który w cenie rozwiązania oferuje możliwość zarządzania, podglądu zdarzeń oraz raportowania w języku polskim.

W Polsce rozwiązania firmy NETASQ dystrybuuje firma DAGMA.