Startuje sezon konferencyjny 2012 r., firmy szukają idealnych miejsc

By | 11/09/2012

Na początku września startuje sezon konferencyjny. Gdzie organizować owocne spotkania? Tam, gdzie oprócz tego, co oczywiste, czyli wysokiego standardu obsługi biznesowej, znajdziemy też piękne otoczenie i oryginalny klimat miejsca.

Firmy, które mają w planach konferencje i spotkania biznesowe, w tym roku później zaczęły zgłaszać się do hoteli z zapytaniami. Wiele z nich poszukuje dogodnych miejsc dopiero teraz. Dlaczego? Według Agnieszki Jakubik, Dyrektora Generalnego Król Kazimierz Hotel & SPA, gdzie właśnie rozpoczął się sezon konferencyjny, wpływ na to ma sytuacja polskich firm. Z naszych obserwacji wynika, że ze względu na spowolnienie, które część klientów jednak odczuwa, ostateczne decyzje o konferencjach i spotkaniach nie były podejmowane wcześniej. Widzimy jednak, że na całe szczęście w większości przypadków do realizacji planów i pomysłów dojdzie – mówi Agnieszka Jakubik.

Jeśli chodzi o główny, biznesowy aspekt konferencji, firmy mają jasne wymagania: minimum to wysokiej klasy infrastruktura i dobra obsługa ze strony hotelu. Wygrywają jednak te centra konferencyjne, które są oryginalne i wyjątkowe. Przykładem może być luksusowy Król Kazimierz Hotel & SPA, który powstał w starym, XVII-wiecznym spichlerzu zbożowym, i w którym unikalne jest pełne naturalnego światła, duże patio. Jednocześnie, po połączeniu części konferencyjnej z restauracją, hotel stwarza możliwość organizacji największych w regionie spotkań (łączna powierzchnia do dyspozycji to ok. 1000 m²). W Masuria Hotel & SPA w Worlinach, oprócz ciszy i jezior, ogromny entuzjazm firm, szczególnie motoryzacyjnych, wzbudza sala konferencyjna, do której mogą wjeżdżać samochody.

Co ostatecznie decyduje o tym, które hotele są wybierane przez przedstawicieli biznesu? Jak podkreślają dyrektorzy Masuria Hotel & SPA i Król Kazimierz Hotel & SPA, dla firm kluczowym elementem jest otoczenie. Dlatego każdy pokój w hotelu Król Kazimierz posiada widok na urokliwe miasteczko artystów, Kazimierz Dolny, i piękne nadwiślańskie krajobrazy. Z kolei Masuria Hotel & SPA jest ukryty w mazurskich lasach, tuż nad jeziorem Isąg.

Przedstawiciele hoteli zwracają uwagę, że liczy się także luksus, gdyż każdej z firm zależy, aby jej goście czuli się docenieni zaproszeniem na taką konferencję wyjazdową. Zawsze, gdy przyjeżdżają do nas duże grupy biznesowe, najbardziej oblegane jest centrum SPA, w którym do dyspozycji są m.in. basen, gabinety kosmetyczne, specjalistyczne gabinety masażu, sauny, siłownie i jedyna w Polsce łaźnia turecka – Hammam – mówi Agnieszka Jakubik z Król Kazimierz Hotel & SPA,

Jeśli dobrze policzy się koszty, to organizacja konferencji czy spotkania wyjazdowego może być wydatkiem porównywalnym do eventu w centrum dużego miasta. Przy czym w pierwszym przypadku nie otrzymujemy żadnej wartości dodanej, a w drugim zapewniamy gościom coś ciekawego, możliwość relaksu – dodaje Paweł Nykiel, szef Masuria Hotel & SPA. Jednocześnie zwraca uwagę, że najpiękniejsze miejsce nie znajdzie klientów biznesowych, o ile nie będzie mieć dogodnego dojazdu.

Król Kazimierz Hotel & SPA

Położenie

Kazimierz Dolny nad Wisłą – oaza polskiej kultury, znany i lubiany ośrodek turystyczny. Położony nad brzegiem Wisły, wśród wzgórz, Kazimierz przyciąga bogactwem swojej oferty dla Gości. Hotel Król Kazimierz, stworzony w zaadaptowanym XVII-wiecznym spichlerzu zbożowym, wpisuje się w malowniczą okolicę, a jednocześnie stanowi jeden z najbardziej nowoczesnych kompleksów hotelowych w regionie.

Konferencje

Sektor konferencyjny Hotelu Król Kazimierz jest dostosowany zarówno do niewielkich przyjęć, spotkań dla pracowników i kontrahentów, jak i wielkich konferencji z bankietami. Siedem klimatyzowanych i nowocześnie zaopatrzonych sal – rzutnik, ekran, dostęp do Internetu, flipchart czy bezpośrednie linie telefoniczne – zapewnią należycie wysoki poziom profesjonalizmu podczas każdej konferencji. Na życzenie dostępne są również komputery, laptopy, zestaw nagłośnieniowe i inne urządzenia. Łącząc sale z restauracją można zorganizować konferencję na powierzchni 1000 m2; jest to największa przestrzeń konferencyjna w regionie.

Dzięki połączeniu nowoczesnej techniki i ciekawej architektury wszystko to nabiera wyjątkowego charakteru. Charakter uwidacznia się szczególnie w hotelowym patio – pełnego naturalnego światła sercu budynku utrzymanego w konwencji marynistycznej.

Pokoje i Apartamenty

Hotel Król Kazimierz posiada 115 pokoi i apartamentów, odrestaurowanych w sposób, który uwydatnia eleganckie połączenie tradycji i nowoczesności. Każdy apartament jest inny, w każdym panuje specyficzny nastrój, natomiast standardowe pokoje są dla Gości gwarancją komfortu. Wyposażenie podstawowe, do którego zalicza się m.in. telewizor plazmowy, Internet, klimatyzacja czy mini-bar pozwolą spędzić czas w luksusie i wygodzie. Wszystkie pokoje posiadają przestronny balkon, z którego można podziwiać panoramę miasta. O zapewnienie Gościom spokojnego odpoczynku dba obsługa hotelowa, która została nagrodzona najwyższym Certyfikatem Złoty Standard.

Kuchnia

Kuchnia hotelowa odbiega od przeciętnego menu i stara się zapewniać wybór równie szeroki, co pełen najpyszniejszych dań. Tradycyjność polskich i europejskich potraw jest mieszana z orientalnością kuchni wschodniej. W karcie znajdują się dania staropolskie, które dzięki talentowi szefa kuchni pozwalają przypomnieć sobie zapomniane smaki. W hotelu znajdują się również bary serwujące oryginalne i fantazyjne drinki.

Usługi / SPA

Jedną z głównych atrakcji hotelu jest Centrum SPA Kanebo International. Kompleks rekreacyjny to m.in. basen „Błękitna Laguna” z hydromasażem, różne rodzaje saun, jedyna w Polsce łaźnia turecka hammam, masaże, zabiegi relaksacyjne i estetyczne, joga oraz fitness.

Masuria Hotel & SPA

Położenie

Hotel położony jest w Worlinach – niewielkiej miejscowości znajdującej się 25 km Olsztyna i 22 km od Ostródy. Otoczony jest lasami, usytuowany bezpośrednio nad jeziorem Isąg z prywatną plażą i molo. To miejsce ciszy i spokoju, idealne schronienie przed miejskim zgiełkiem. W Worlinach można odpocząć, ale miłośnicy ruchu nie będą się nudzić: liczne szlaki turystyczne i sporty wodne zaspokoją sportowe oczekiwania najbardziej aktywnych gości.

Konferencje

Na centrum konferencyjne składają się cztery nowocześnie wyposażone sale. Każda z nich jest klimatyzowana i ma w wyposażeniu standardowym wszelkie niezbędne elementy m.in. zestaw nagłośnienia, Internet, flipcharty, ekran. Do dyspozycji są trzy sale złote A, B i C, oraz ich połączenie czyli Sala Złota ABC o powierzchni 330 m2. Dzięki przestronnym salom i szerokim wejściom istnieje możliwość łatwego przygotowania konferencji, bez konieczności przechodzenia przez cały obiekt. Ponadto pozwala to na urządzanie efektownych spotkań; szczególnie dla branży AGD, RTV czy też motoryzacyjnej, gdzie samochód może dosłownie wjechać na pokaz.

Pokoje i Apartamenty

W ofercie Hotelu Masuria jest 65 komfortowo wyposażonych i elegancko urządzonych pokoi. Spośród nich jest 57 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje typu Superior, dopasowane pod potrzeby rodziny z dziećmi oraz 5 luksusowych apartamentów. Standardowym wyposażeniem pomieszczeń jest telefon, telewizja satelitarna, dostęp do Internetu, mini-bar oraz sejf. Każdy pokój posiada też własną łazienkę. Apartamenty dzielą się na część sypialną oraz salon wypoczynkowy z sofą i kominkiem.

Kuchnia

Restauracja hotelowa czerpie wzorce z kuchni tradycyjnej, skupionej na naturalnych i ekologicznych produktach lokalnych. Walory smakowe tradycyjnej gastronomii, w połączeniu z motywami ze współczesnych stołów świata, pozwoli przyjemnie i ze smakiem spędzić pobyt w Hotelu Masuria. Z kameralnego tarasu przylegającego do restauracji rozciąga się widok na jezioro Isąg i malownicze krajobrazy Mazur.

Usługi / SPA

Centrum SPA pozwoli gościom zadbać o kondycję fizyczną, odpocząć oraz zrelaksować się. Spośród licznych zabiegów oferuje m.in. masaże relaksujące i odprężające, zabiegi z użyciem elektrostymulacji, saunę, zabiegi estetyczne i pielęgnujące. Dla bardziej aktywnych Centrum udostępnia również basen oraz zajęcia fitness. Istnieje również możliwość sportowego wypoczynku poza terenem ośrodka. We współpracy z firmą Bartbo organizowane są liczne atrakcje outdoorowe. Hotel Masuria to również pole golfowe w Naterkach, jazda konna, spływy kajakowe czy unikalna ciekawostka regionu – rejsy statkiem Kanałem Ostródzko-Elbląskim.