Wystawa japońskich kreskówek w Centrum Handlowym NoVa Park

By | 13/07/2012

W NoVa Park – największym i najnowocześniejszym centrum handlowo-rozrywkowym w województwie lubuskim – otwarto wystawę prac młodej artystki z Gorzowa Wielkopolskiego – Basi Sobolewskiej. Trzynaście wyjątkowych rysunków przedstawiających postacie z japońskiego komiksu będzie można podziwiać do piątku 20 lipca 2012 roku.

22-letnia Basia Sobolewska, tworząca pod pseudonimem Chilien, już od szkoły podstawowej interesuje się rysunkiem i animacją, a miłością do mangi i Japonii zaraził ją wujek. Swoje prace przedstawiające japońskie kreskówki przygotowuje wykorzystując technikę cyfrową. Wykonanie jednej mangi zajmuje jej około czterech godzin, a pomysły na tematykę danego obrazu rodzą się w wyobraźni mieszkanki Gorzowa Wielkopolskiego. Do tej pory młoda artystka stworzyła ponad 200 magicznych rysunków, a klienci NoVa Park będą mogli obejrzeć trzynaście z nich.

„Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy prace Basi Sobolewskiej, byliśmy zachwyceni. Postanowiliśmy pokazać całemu miastu jej wielki talent. Stąd zrodził się pomysł na wystawę japońskich rysunków w NoVa Park, która doskonale wpisuje się również w strategię naszego centrum jako miejsca promującego kulturę i lokalnych artystów. Zapraszamy wszystkich do naszej galerii na niecodzienną prezentację twórczości młodej Gorzowianki” – mówi Marcin Żelazny, dyrektor centrum handlowego NoVa Park.

Wystawa Basi Sobolewskiej znajduje się na poziomie 0, w łączniku głównych szlaków galerii NoVa Park. Niezwykłą mangę gorzowskiej artystki można podziwiać w godzinach otwarcia centrum handlowego do piątku 20 lipca. Więcej japońskich rysunków zdolnej Chilien można również obejrzeć na stronie www.photoblog.pl/chilien.