Facebook Chat dla wszystkich użytkowników poczty Hotmail

By | 28/02/2011

Poczta Hotmail, jako jedyna na świecie, uruchomiła możliwość rozmowy ze znajomymi z serwisu społecznościowego Facebook bezpośrednio z poziomu skrzynki pocztowej. Teraz przeglądając pocztę można jednocześnie rozmawiać ze znajomymi z Facebooka i komunikatora Messenger.

Przeglądając, czy też pisząc maile cały czas widzimy, kto z naszych znajomych jest aktywny na czacie w serwisie Facebook. To kolejny krok, który ułatwia komunikację między użytkownikami tych dwóch serwisów. Już wcześniej posiadacze kont w Facebook i w Hotmail mieli możliwość bezpośrednich rozmów za pośrednictwem komunikatora Messenger.

„To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko wymieniać informacje z przyjaciółmi, którzy korzystają czatu albo z komunikatora Messenger,” – powiedział Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny za rozwój platformy Windows Live oraz usługi pocztowej Hotmail w Polsce. – „Od tej pory nie musimy mieć otwartych dwóch stron w przeglądarce i logować się jednocześnie na różne konta. Nasi znajomi z Facebook też widzą, czy jesteśmy aktywni i mogą z nami rozmawiać. To bardzo ułatwia i przyśpiesza komunikację.”  

 
Aby korzystać z tej funkcji trzeba połączyć swoje konto Hotmail z kontem na Facebooku i upewnić się, że pole „Czat z przyjaciółmi z Facebook w Messenger” jest włączone. To wystarczy, aby mieć dostęp do swojego konta w tym największym serwisie społecznościowym. Nasze konta zostaną wtedy połączone i będziemy mogli rozpocząć czat bezpośrednio z skrzynki pocztowej Hotmail poprzez kliknięcie na imię wybranej osoby z listy kontaktów z Facebook.

Od momentu ogłoszenia ponad dwa tygodnie temu możliwości czatowania bez względu na to, czy korzystamy z Messengera, czy jesteśmy w serwisie Facebook, z tej możliwości skorzystało już ponad 2,5 mln osób.

„Obecnie trzech z czterech użytkowników poczty Hotmail korzysta też z serwisu społecznościowego Facebook. Uważam, że jeszcze więcej osób będzie chciało skorzystać z tej wygodnej funkcji, szczególnie że jest także dostępna bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej Hotmail,” – dodał Kostrzewa.

Dzięki możliwości integracji wielu serwisów, którą udostępnia Windows Live, możemy nie tylko połączyć nasze konto w Hotmail z Facebook czy LinkedIn, ale także korzystać z innych usług, takich jak np. Flickr czy WordPress.

Hotmail jest obecnie największym, bezpłatnym systemem pocztowym na świecie, z którego korzysta ponad 360 milionów osób z 220 krajów. Każdy z użytkowników może także korzystać z wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 25 GB, przesyłać emaile z załączonymi 200 zdjęciami, z których każde może mieć maksymalną wielkość do 50 MB. Ponadto skrzynka Hotmail nie ma limitu pojemności, a użytkownicy nie otrzymują żadnych wiadomości od reklamodawców.

źródło/autor: Microsoft