Ekologiczny Alexander Mann Solutions

By | 24/02/2011

Alexander Mann Solutions, światowy lider Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych (RPO, eng. Recruitment Process Outsourcing) otrzymal Certyfikat Zielone Biuro. Jest to kolejne wyróżnienie na koncie krakowskiego oddziału. W zeszlym roku firma zostala laureatem Godla Inwestor w Kapital Ludzki.

Głównym założeniem inicjatywy ‘Zielone Biuro’ jest propagowanie wśrod organizacji idei  ciągłego doskonalenia i podejmowania nowych inicjatyw w zakresie ochrony środowiska. Takie działania dodatkowo wspierają proekologiczny wizerunek firm.  Alexander Mann Solutions otrzymał certyfikat ‘Zielone Biuro’ jako efekt wieloletniej dbałości o środowisko. Ważnym elementem funkcjonowania firmy jest ograniczenie ilości odpadów biurowych podczas codziennej działalności organizacji. 
Przedstawiciele Fundacji Partnerstwo dla Środowiska ocenili następujące aspekty krakowskiego biura Alexander Mann Solutions: opracowaną i wdrożoną polityką środowiskową, zrównoważone zarządzanie energią elektryczną, cieplną, wodą i ściekami, uregulowaną gospodarką odpadami, proekologiczne zarządzanie papierem, przyjazne środowisko pracy, politykę zakupów uwzględniającą wymogi środowiska, edukacją ekologiczną pracowników i klientów.

„Otrzymanie certyfikatu to dla nas ogromny sukces. Dbanie o srodowisko traktujemy bardzo powaznie. Jest to jeden z elementow naszej kultury organizacyjnej i zarzadzania firma. Wazne jest to co robimy na co dzien, w jaki sposób każdy z nas dba o otoczenie kazdego dnia, bo to ostatecznie przynosi ogromna roznice” powiedzial Vic Khan, Dyrektor Globalnych Centrów Uslug i Dyrektor Generalny AMS w Polsce.

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że znajdujemy się w elitarnym gronie organizacji, które proekologiczne inicjatywy uważają za warte promowania i że nasze wysiłki zostały zauważone i docenione przez Fundację. Osiągnięcie tak wysokiego wyniku nie byłoby możliwe bez zaangażowania naszych pracowników,  którzy promują proekologiczne działania, takie jak zalesianie okolic Krakowa, promocja ekologicznego stylu życia, recykling, czy chociażby przemyślane gospodarowanie energią elektryczną. Niezwykle istotna była dla nas pomoc działu zarzadzajacego biurem, który  wsparł nas w raportowaniu miesięcznych kosztów zuzycia zasobów. Dlatego uwazamy, że  zdobyty certyfikat jest zasługą wszystkich pracowników firmy.” – powiedziała Małgorzata Leśniak, koordynatorka procesu certyfikacji ze strony Alexander Mann Solutions.
Aleksandra Pacyłt , specjalista ds. certyfikacji  środowiskowej w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska w ten sposób skomentowała wyróżnienie krakowskiego biura: „Firma Alexander Mann Solutions doskonale poradziła sobie ze spełnieniem kryteriów certyfikatu Zielone Biuro. Certyfikat jest potwierdzeniem spełnienia parametrów pro środowiskowych przez firmę oraz wysokiej świadomości pracowników i klientów w tej kwestii. Audyt certyfikujący przeprowadzony przez specjalistę Fundacji Partnerstwo dla Środowiska pokazał, że proekologiczne działania są dobrze znane pracownikom i realizowane od lat. Świadomość i racjonalne  inwestycje pozwalają na znaczną redukcję kosztów wewnątrz organizacji. Na szczególną aprobatę zasługują takie inicjatywy jak; Instalacja CO ogrzewająca biuro wyposażona w automatykę pogodową, korzystanie z urządzeń biurowych spełniających wymagania energooszczędności. Godny uwagi jest także pomysł edukacji ekologicznej mający za zadanie zwiększenie świadomości na temat omawianej dziedziny wśród pracowników Alexander Mann Solutions.”

Alexander Mann Solutions zaprezentuje się otoczeniu jako firma odpowiedzialna społecznie w czasie XIII Kongresu Kadry, który odbędzie się 8 – 11 maja 2011 w Hotelu Marriott w Warszawie.Pracownicy Alexander Mann Solutions opowiedzą o innych inicjatywach spolecznych podczas prezentacji case study pt. „Jedna góra to mało”.

źródło/autor: Alexander Mann Solutions