Ofensywa nowości sprzętowych firmy Microsoft

By | 23/02/2011

Trzy myszki wykorzystujące technologię BlueTrack oraz kamera internetowa nagrywająca w jakości HD – dział sprzętowy firmy Microsoft przywita wiosnę nowymi i ciekawymi produktami. Express Mouse, Comfort Mouse 3000, Comfort Mouse 6000 oraz LifeCam HD-3000 będą dostępne na rynku na przełomie marca i kwietnia.

– Wraz z premierą nowych produktów nasza oferta rynkowa rozszerzy się jeszcze bardziej, dając konsumentom możliwość większego wyboru – powiedział Marcin Gutkiewicz, Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft. – Zawsze staramy się tworzyć urządzenia zgodnie z oczekiwaniami oraz potrzeby użytkowników i jestem przekonany, że także tym razem stanęliśmy na wysokości zadania.

LifeCam HD-3000 to kamera internetowa z nowej kategorii, nagrywająca w jakości HD. Zastosowana w niej technologia TrueColor zapewni pełne barwy oraz ostrość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei elastyczny uchwyt pozwoli na wygodne zamontowanie jej na obudowie monitora, laptopa czy po prostu postawienie jej na biurku. HD-3000 jest idealną propozycją dla entuzjastów rozmów wideo, chcących cieszyć się wysoką jakością obrazu. Nowa kamera będzie dostępna za 95 zł co sprawia iż jest jedną z najtańszych i najlepszych w swojej kategorii. LifeCam HD-3000 objęta jest 3-letnią gwarancją producenta.

Express Mouse to myszka przewodowa o designerskim wyglądzie. Przykuwająca oko symetryczna obudowa pozwala na wygodną prace użytkownikom zarówno lewo- jak i praworęcznym. Zastosowana technologia śledzenia ruchu BlueTrack (niebieska dioda) umożliwi pracę niemal na każdej powierzchni. Dodatkową zaletą jest także atrakcyjna cena – tylko 59 zł. Objęta 3-letnią gwarancją producenta Express Mouse będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – biało – szarym i biało – czerwonym.

Comfort Mouse 3000 oraz Comfort Mouse 6000 to para ergonomicznych myszek przeznaczonych do użytkowników komputerów stacjonarnych. Model 3000 posiada trzy programowalne przyciski oraz symetryczną obudowę, odpowiednią dla lewo- i praworęcznych użytkowników. Comfort Mouse 6000 jest wyposażony aż w sześć programowalnych przycisków, które ułatwią pracę z arkuszami kalkulacyjnymi czy przeglądanie stron internetowych. Warto zaznaczyć, że Comfort Mouse 6000 jest w prostej linii następcą legendarnej InteliMouse Explorer 3.0, stąd podobieństwo obydwu gryzoni. Zastosowana zarówno w obu myszach technologia BlueTrack (niebieska dioda) tradycyjnie już pozwala na wygodną pracę niemal na każdej powierzchni. Comfort Mouse 3000 oraz Comfort Mouse 6000 są też objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Akcesoria współpracują z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7®, Windows Vista®, Windows XP® oraz Mac OS X v.10.4–10.6.