Farewell Analog – cyfrowe usługi dla każdego

By | 22/02/2011

Tegoroczna konferencja Microsoft Farewell Analog będzie wyjątkowa. 31 marca 2011 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik przedstawiciele i specjaliści świata mediów, agencji kreatywnych i branży teleinformatycznej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie wspierające rozwój nowych usług cyfrowych.

Inspirujące dyskusje, wymiana doświadczeń, interaktywne prezentacje nowości technologicznych i doborowe towarzystwo – tak będzie wyglądała konferencja firmy Microsoft, która odbędzie się 31 marca br. w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik, przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. W pożegnaniu analogowej rzeczywistości udział wezmą goście z największych polskich firm telekomunikacyjnych, domów mediowych, agencji kreatywnych, portali internetowych, prasy i telewizji.

Konfrontacje pomiędzy przyszłościową „cyfrą” a sędziwym „analogiem” będą toczyć się zarówno w Centrum Nauki Kopernik jak i w mediach społecznościowych, na Facebooku. W każdym z tych miejsc uczestnicy będą mieli okazję poznać pomysły, technologie i praktyczne rozwiązania Microsoft, które pozwalają na digitalizację danych oraz szybkie przesyłanie i przetwarzanie multimediów przez użytkowników. Technologie i rozwiązania skupione wokół internetowej Platformy TV, nowości, które przynosi szybka i bezpieczna przeglądarka Internet Explorer 9, czy też prezentacja innowacyjnego systemu Windows Phone 7 i jego integracja z serwisem społecznościowym Xbox Live, to tylko kilka zagadnień, które pojawią się podczas marcowego spotkania Farewell Analog. Co ważne – te oraz wiele innych tematów zaprezentowanych zostanie w kontekście wprowadzania na rynek nowych produktów oraz rozwoju usług biznesowych. Dyskutowany będzie również wpływ cyfrowych technologii na zmianę oblicza tradycyjnych mediów, takich jak prasa czy telewizja.

Współczesne metody prezentowania i dystrybucji treści oraz komunikacji z klientami i użytkownikami bazują głównie na interakcji, rozwiązaniach mobilnych i multimedialnym przekazie cyfrowym. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do udziału w konferencji Microsoft Farewell Analog. Rozwiązania analogowe już nie działają i odchodzą do lamusa. Najwyższy czas się z nimi pożegnać.

źródło/autor: FarewellAnalog .pl