Meritum Bank wprowadza promocyjną lokatę „antybelkową” przed zmianą ordynacji podatkowej

By | 21/02/2011

Z dniem 18 lutego Meritum Bank wprowadza promocyjną lokatę 3-miesięczną z dzienną kapitalizacją, która będzie dostępna w ofercie jedynie przez 10 dni. Nowy depozyt ma najwyższe oprocentowanie na rynku wynoszące maksymalnie 4,83%, co jest porównywalne z 6% na tradycyjnej lokacie z podatkiem. Każdy, kto skorzysta z nowej promocji będzie cieszyć się zyskiem z jednodniowej kapitalizacji bez podatku. Dla osób chcących inwestować na dłuższy okres czasu, Meritum Bank przygotował atrakcyjnie oprocentowane lokaty 6-miesięczne i roczne.

Od 1 lipca bieżącego roku mają wejść w życie zmiany w ordynacji podatkowej, zakładające rozszerzenie obowiązywania tak zwanego „podatku Belki”, który zacznie obowiązywać również w przypadku lokat jednodniowych posiadających codzienne kapitalizowane odsetki nie przekraczające 2,49 zł. Zmiany planowane przez Ministerstwo Finansów spowodują, że każdy zysk z lokaty będzie obciążony podatkiem.

Ze względu na przygotowywane zmiany, Meritum Bank przygotował specjalną ofertę dla posiadaczy rachunków w Meritum Banku, jak również dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług Banku. Od 18 do 28 lutego obowiązywać będzie promocja lokat 3-miesięcznych z dzienną kapitalizacją, dających zysk porównywalny z 6% na tradycyjnych depozytach.

„Przygotowaliśmy nową promocyjną lokatę z myślą o klientach, którzy chcą wykorzystać możliwość uzyskania zysku z lokat jednodniowych bez dodatkowego opodatkowania. Osoby, które założą promocyjną 3-miesięczną lokatę uzyskają najlepszą obecnie ofertę na rynku.” – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

Nowy depozyt jest dostępny zarówno w Internecie jak i w systemie e-bankingu, a dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, efektywne oprocentowanie promocyjnej lokaty jest wyższe niż na standardowych lokatach. Każdego kolejnego dnia oprocentowanie liczone jest od kwoty powiększonej o odsetki z dnia poprzedniego. Promocyjna lokata zachowa charakter „antypodatkowy”, gdyż zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową, nie będzie od niej pobierany podatek od zysków kapitałowych, a okres trwania lokaty zostanie zakończony przed wprowadzeniem nowych regulacji.

Reagując na plany zmian ordynacji podatkowej Meritum Bank proponuje również swoim klientom możliwość inwestycji na dłuższy okres czasu. Korzystną alternatywą dla lokat „antypodatkowych” mogą być standardowe depozyty posiadające wysokie oprocentowanie.

„Oferujemy również klientom standardowe lokaty półroczne oraz roczne, na których można zarobić odpowiednio 4,95% i 5,45%. Tego typu depozyty mogą efektywnie zastąpić popularne w ostatnim czasie lokaty z dzienną kapitalizacją, które po zmianie ordynacji podatkowej również zostaną objęte podatkiem od zysków kapitałowych.” – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

źródło/autor: Meritum Bank