Komfort stawia na franszyzę

By | 21/02/2011

Sieć KOMFORT planuje w 2011 otwarcie 20 nowych sklepów franczyzowych, oraz około 10 sklepów własnych w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Plan rozwoju przyjęty przez KOMFORT na rok 2011 zakłada otwarcie łącznie około 30 placówek. Spółka stawia na rozbudowę sieci partnerskiej o około 20 nowych sklepów. Równolegle planuje również otwarcie około 5  sklepów własnych  oraz relokowanie około 10 istniejących sklepów do nowo powstających retail parków.

Komfort  poszukuje kandydatów na franczyzobiorców w  miastach liczących 25-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości około 120 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym w atrakcyjnej lokalizacji o powierzchni około  400 m2.

„Obecnie na rynku jest dobry moment na rozpoczęcie działalności franczyzowej w naszej branży. Na koniec 2010 r. odnotowano więcej rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych w porównaniu z końcem 2009 roku. Na rok 2011 prognozowany jest wzrost liczby nowych mieszkań  oddanych do użytkowania,  co już w drugiej połowie roku powinno przełożyć się na poprawę koniunktury  w branży wykończenia wnętrz. Z drugiej strony, warunki przystąpienia do naszego systemu franczyzowego są nadal atrakcyjne, a na rynku łatwiej o wynegocjowanie korzystnych stawek za wynajem lokalu.” – mówi Anna Klinowska Dyrektor ds. Rozwoju Sklepów Komfort.

Za granicą  planowany jest dalszy rozwój sieci własnej – w Czechach planowe jest otwarcie trzech, a na Słowacji dwóch nowych sklepów.

Spółka Sklepy Komfort, mimo kryzysu, zrealizowała plan nowych otwarć zakładany na 2010 rok. Uruchomiła 17 nowych sklepów franczyzowych, podwajając tym samym ich liczbę z końca 2009 roku. Otworzyła także 3 sklepy własne w Polsce oraz dokonała kilku relokacji istniejących sklepów do bardziej atrakcyjnych miejsc. Przeprowadziła trzy ogólnopolskie kampanie reklamowe mające na celu zbudowanie wizerunku marki Komfort jako oferującej szeroki wybór dla każdego.

Za granicą zostało otwartych  5 sklepów w Czechach i 1 na Słowacji. Na przełomie listopada i grudnia została przeprowadzona na tych rynkach po raz pierwszy ogólnokrajowa akcja promocyjna.

Obecnie sieć Komfort liczy 157 sklepów, z czego w Polsce 113 sklepów własnych i 36 franczyzowych, 7 sklepów w Czechach i 1 na Słowacji.

źródło/autor: KOMFORT