Już jest pierwsza giełda linków w Polsce

By | 04/02/2011

Dzisiaj oficjalnie wystartowała giełda kupna i sprzedaży linków tekstowych – ProLink.pl. To pierwsza taka platforma w Polsce, która pomaga w skutecznym pozycjonowaniu, dając jednocześnie zarobić wydawcom stron internetowych, w tym blogerom. W pierwszym, testowym miesiącu do platformy zapisało się już kilkaset serwisów, a tylko w tym roku wydawca giełdy planuje zwiększyć tę liczbę do kilkunastu tysięcy. Od dzisiaj ProLink.pl dostępny jest dla wszystkich.

Jak działa ProLink.pl? Mówiąc w skrócie: wydawcy stron (blogerzy, serwisy informacyjne, wortale) udostępniają na swoich serwisach miejsce na linki tekstowe, zarabiając na tym. Platforma ProLink.pl łączy bowiem wydawców z tymi, którzy chcą zadbać o wysokie pozycje swoich stron w wyszukiwarkach i za stosunkowo nieduże pieniądze są w stanie zapłacić za umieszczanie linków na stronach wydawców. ProLink.pl skupia ich więc i oferuje łatwą w obsłudze platformę on-line służącą rozliczaniu i emisji linków. Dotychczas nie było takiego polskiego zautomatyzowanego mechanizmu. A wszystko odbywa się w kilka klików.

W styczniu platforma była dostępna tylko na zaproszenia. Był to również okres intensywnych testów systemu. Dzięki współpracy z użytkownikami i ich opiniom wprowadzono wiele udogodnień, m.in.: automatyczne linki testowe, rozbudowane zarządzanie kampaniami, lepszą indeksację serwisów, ukrywanie adresów serwisów w wyszukiwarce i wiele innych praktycznych rozwiązań.

W pierwszym miesiącu do systemu dołączyło kilkaset jakościowych serwisów o różnorodnej tematyce.

– Swoją przygodę z prolink.pl rozpocząłem jeszcze w fazie testowej. Uważam, że jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej sprzedaży linków, ponieważ daje możliwość dotarcia do większej ilości potencjalnych klientów – mówi Michał, wydający serwisy internetowe, od stycznia korzystający z platformy ProLink.pl.

Jak dodaje, dużym atutem systemu jest rozbudowana wyszukiwarka, dzięki której w prosty sposób można znaleźć interesujące serwisy, a także system wyceny linków, który sam proponuje konkretne ceny linków dla różnych podstron. – Moim zdaniem warto wypróbować tą nową formę sprzedaży/kupna, szczególnie, że płaci się tylko i wyłącznie w przypadku zrealizowanych transakcji, bo samo uczestnictwo w systemie prolink jest całkowicie darmowe – dodaje.

– Podczas testów sprawdziliśmy wiele rozwiązań, wdrożyliśmy pomysły przesyłane przez użytkowników, dopasowaliśmy ProLink.pl tak, aby jak najlepiej w bezpieczny i efektywny sposób łączyć wydawców i pozycjonerów – mówi Robert Dziubłowski, prezes zarządu ProLink.pl, spółki zarządzającej systemem ProLink.pl

Wydawca giełdy ProLink.pl planuje zbudować w 2011 roku bazę kilkunastu tysięcy serwisów, oferujących sprzedaż linków, a także nawiązać współpracę z największymi firmami SEO, sklepami internetowymi oraz firmami hostingowymi w Polsce. – Chcemy stać się dodatkowym źródłem przychodów dla wydawców oraz ułatwić pracę osobom walczącym o wysokie pozycje w wyszukiwarkach, to rynek z bardzo dużymi perspektywami rozwoju – mówi Robert Dziubłowski.

www.prolink.pl