E-marketing obiektów hotelarskich i noclegowych

By | 04/02/2011

28-ego lutego w Zakopanym odbędą się pierwsze warsztaty poświęcone działaniom e-marketingowym obiektów hotelarskich i noclegowych. Specjaliści największego polskiego serwisu noclegowego przybliżą najważniejsze kwestie związane z promocją i marketingiem obiektów turystycznych w sieci. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W ciągu ostatnich lat Internet stał się nie tylko jednym z głównych źródeł pozyskiwania informacji, ale także jednym z najistotniejszych kanałów dystrybucji usług noclegowych i turystycznych. Wpłynęło to na zaostrzenie rywalizacji na rynku turystycznym i zwiększeniem wydatków na promocję w sieci. Bardzo duża konkurencja sprawia, że budowa budżetów reklamowych i podejmowanie konkretnych działań promocyjnych wymaga wiedzy i uwagi. A jednym ze sposobów zdobycia tej wiedzy może być udział w spotkaniu organizowanym przez eholiday.pl.

Podczas bezpłatnych warsztatów specjaliści eholiday.pl przybliżą uczestnikom najważniejsze kwestie związane z reklamą i promocją obiektów turystycznych w Internecie, zaprezentują sposoby analizy konkurencji oraz własnych potrzeb marketingowych, przedstawią dostępne narzędzia reklamowe i pokażą jak efektywnie z nich korzystać. Spotkanie adresowane jest do właścicieli i osób zarządzających obiektami noclegowymi oraz do specjalistów odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing usług hotelarskich i konferencyjnych.

Chcemy aby nasze spotkanie w Zakopanem zapoczątkowało cykl warsztatów i szkoleń w miejscowościach, które generują największy ruch turystyczny. Dziś branża turystyczna nie może funkcjonować w oderwaniu od Internetu, jest na niego w pewien sposób skazana. Z drugiej strony ciągle brakuje wiedzy jak z tego medium skutecznie korzystać i jak w pełni wykorzystać jego potencjał. Mam nadzieję, że pomysł cyklicznych warsztatów częściowo rozwiąże ten problem. – mówi Mariusz Wojciechowski, prezes Grupy eholiday.pl.

Pierwsze warsztaty odbędą się 28.ego lutego br. w Zakopanym, na ulicy Wierchowej 4 (budynek Geovita CKR). Spotkanie będzie się składało z trzech paneli. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Szczegóły dotyczące warsztatów na stronie:

www.eholiday.pl/warsztaty.html