Czatuj w Facebooku z komunikatora Windows Live Messenger

By | 04/02/2011

Już nie musisz przechodzić z komunikatora Windows Live Messenger do Facebooka, aby móc czatować ze swoimi znajomymi z tego portalu. Dzięki integracji obu czatów wirtualne rozmowy jeszcze nigdy nie były tak proste. 

Wczoraj Polska dołączyła do grupy 13 państw, w których użytkownicy komunikatora Windows Live Messenger mogą prowadzić rozmowy z zaprzyjaźnionymi osobami, które w tym samym czasie wykorzystywały czat na serwisie Facebook. Integracja czatów jest kolejnym, po wprowadzonej we wrześniu 2010 roku możliwości łączenia kont Windows Live i Facebook, elementem ułatwiającym użytkownikom obu serwisów być w kontakcie ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi oraz rodzinami bez względu na to, z jakiego serwisu aktualnie korzystają. Przez 6 miesięcy od wprowadzenia tej usługi użytkownicy przegadali w ten sposób ponad 3 miliardy minut. 

„Od tego momentu polscy użytkownicy Windows Live mogą nie tylko obserwować aktywności znajomych z obu serwisów na głównej stronie Windows Live, ale także swobodnie z nimi czatować bez konieczności opuszczania serwisu Windows Live,” – powiedział Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft. – „Dzięki połączeniu kont zdjęcia, jakie umieszczamy w Windows Live oraz nasze opinie, automatycznie pojawiają się także na tablicy Facebook. Wspólne czatowanie do naturalne rozszerzenie tej funkcjonalności.”

Jeżeli korzystasz z poczty Hotmail lub posiadasz Windows Live ID, integracja komunikatorów jest dziecinnie prosta. Możesz ją przeprowadzić na stronie głównej Windows Live w zakładce „Połącz usługi” lub bezpośrednio w ustawieniach komunikatora Windows Live Messenger. Komunikator w czytelny sposób wskaże, który z Twoich znajomych jest z dala od komputera lub na czacie w serwisie Facebook. Możesz do nich wysyłać wiadomości, przesyłać pliki oraz linki. Dowiesz się także, od kogo otrzymałeś ostatnio maila.

„Windows Live staje się uniwersalną platformą do komunikacji ze znajomymi z różnych serwisów za pośrednictwem jednego, przyjaznego miejsca. Nie musimy już logować się jednocześnie do różnych usług. Wystarczy zrobić to raz w Windows Live, aby można było aktywnie uczestniczyć w życiu społecznościowym,” – dodał Kostrzewa.

Usługi skupione wokół poczty Hotmail, w tym komunikator Messenger, Galeria Fotografii, Movie Maker, Office Web Apps, wirtualny dysk SkyDrive, pozwalają na swobodne komunikowanie ze znajomymi z całego świata, w całej sieci. Dzięki możliwości integracji wielu serwisów, możesz nie tylko połączyć swoje konto w Windows Live z Facebook czy LinkedIn, ale także korzystać z innych usług, takich jak np. Flickr czy WordPress, bez potrzeby wychodzenia ze swojej skrzynki pocztowej Hotmail.

Już dzisiaj dołącz do społeczności używającej najlepszej skrzynki na świecie: pocztahotmail.pl.

źródło/autor: Microsoft