Seco/Warwick – medal za innowacje

By | 27/10/2010

Grupa Seco/Warwick, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, została uhonorowana ‘Medalem Targów Kielce’, w ramach prestiżowej wystawy – XVI Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL 2010 w Kielcach. Firma otrzymała medal za innowacyjny, próżniowy, indukcyjny piec laboratoryjny do topienia i odlewnictwa tytanu.

Podczas kieleckich targów METAL firma Seco/Warwick zaprezentowała Piec VIM ISM LAB 1-50.

Wyróżniony medalem piec próżniowy Seco/Warwick stosowany jest do procesów topienia indukcyjnego i odlewania odśrodkowego tytanu (Ti) i jego stopów.

Piec został oceniony między innymi pod kątem: nowoczesności zastosowanych rozwiązań, walorów użytkowych i funkcjonalnych, podatności obsługowo-naprawczej, walorów zewnętrznych i estetyki.

W skład jury konkursowego zostali powołani niezależni eksperci z branży odlewniczej, między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, czy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

„Jesteśmy dumni z tej prestiżowej nagrody zdobytej podczas kieleckich Targów METAL 2010. Targi Kielce są doskonałą platformą wymiany doświadczeń pomiędzy firmami z całego świata i jednocześnie przeglądem unikalnych ofert na rynku, nowoczesnych maszyn i urządzeń. Medal Targów Kielce to międzynarodowe i niezwykle ważne eksperckie wyróżnienie, które potwierdza wysoką jakość i innowacyjność produktów Seco/Warwick” – mówi Leszek Przybysz, Prezes Zarządu Seco/Warwick SA.

Targi Kielce METAL to jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych na świecie i jedyna tego typu wystawa w Polsce – odbywająca się od 16 lat – poświęcona branży metali nieżelaznych. Międzynarodowym Targom Technologii dla Odlewnictwa METAL od kilku lat towarzyszą dwie inne, równie ważne wystawy tj.: Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET.

Podczas Targów Kielce na stoiskach z całego świata wystawcy prezentowali piece dla odlewnictwa ciśnieniowego, specjalistyczne maszyny i urządzenia dla przemysłu odlewniczego i metali niezależnych, obrabiarki do obróbki odlewów, a także nowoczesne narzędzia i oprogramowania dla odlewni, czy surowce i materiały stosowane do procesów metalurgicznych.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI z siedzibą w Paryżu, zrzeszającego najważniejsze imprezy targowe na świecie.