NEINVER startuje z Factory Szczecin

By | 21/10/2010

NEINVER rozpoczyna wynajem powierzchni handlowej w FACTORY Szczecin. Do dyspozycji najemców zostanie oddanych 18 000 mkw. powierzchni handlowej. Powstające w południowo-wschodniej części miasta centrum outlet zostanie otwarte w II połowie 2013 roku. Będzie to pierwsza inwestycja firmy NEINVER w tym regionie Polski.

Projekt nowego centrum outlet FACTORY w Szczecinie zakłada budowę jednopoziomowego obiektu handlowego ze 120 sklepami (w pierwszej fazie powstanie 14 800 mkw. i 93 lokale). Obiekt zlokalizowany będzie w doskonałym punkcie komunikacyjnym – w pobliżu drogi ekspresowej S10 z Bydgoszczy i S3 do Gorzowa Wielkopolskiego, a także w niedalekim położeniu od autostrady A6 prowadzącej do granicy polsko-niemieckiej. Czas dojazdu środkami transportu publicznego z centrum miasta do FACTORY Szczecin zajmie około 15 minut.

„FACTORY w Szczecinie będzie już szóstym centrum outlet w portfelu inwestycyjnym firmy NEINVER. Szczecin to miasto dynamiczne i pełne młodych ludzi, którzy wyprzedzają trendy w modzie. Oferta zakupu pełnowartościowych produktów popularnych sieci po cenach od 30% do 70% niższych jest więc dla mieszkańców Szczecina i okolic szczególnie atrakcyjna – mówi Agata Brzezińska, dyrektor ds. komercjalizacji NEINVER Polska. Niewątpliwym atutem inwestycji jest także sąsiedztwo granicy polsko-niemieckiej. Mieszkający w tym rejonie Niemcy, to od lat stali klienci sklepów w Polsce. Są w stanie pokonać nawet do 100 km, żeby kupić produkty po niższej cenie. Pod względem komunikacji i liczby potencjalnych klientów, FACTORY Szczecin spełnia wszystkie warunki potrzebne, aby osiągnąć sukces – dodaje.

Nowe centrum outlet w Szczecinie swoim zasięgiem obejmie około 2,3 mln klientów mieszkających po obu stronach granicy polsko-niemieckiej. Koncepcja outletu pozwala firmom na upłynnienie rezerw towarów przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad produktami i wizerunkiem marki.

FACTORY Szczecin będzie pierwszą inwestycją firmy NEINVER w regionie Zachodniopomorskim i szóstym tego typu projektem w dotychczasowej działalności firmy w Polsce. NEINVER wprowadził koncept centrum outlet do Polski, otwierając FACTORY w warszawskim Ursusie. W 2006 roku, firma oddała do użytku FACTORY we Wrocławiu, a rok później – w podpoznańskim Luboniu. Obecnie – obok FACTORY Szczecin, NEINVER przygotowuje projekty FACTORY Kraków i FACTORY Warszawa Annopol.