Technologia skanowania URLli G Data na VirusTotal

By | 20/10/2010

G Data Software wspólnie z VirusTotal uruchomiła narzędzie do skanowania URLi umożliwiające sprawdzenie zawartości podejrzanych stron internetowych przez sześć 6 niezależnych skanerów (Firefox, G Data, Google Safebrowsing, Opera, ParetoLogic, Phishtank). Użytkownicy mogą wskazywać podejrzane linki URL, i za pomocą serwisu VirusTotal otrzymać przejrzysty raport dotyczący przeskanowanej zawartości.

Ralf Benzmueller, kierownik Labu komentuje: „Technologia, którą opracowaliśmy wspólnie z VirusTotal świetnie sprawdza się w realnym świecie. Narzędzie umożliwia nam przeskanowanie większej ilości podejrzanych stron i jest dobrym źródłem informacji o obecnych i nowych zagrożeniach”

Skanowanie odbywa się w czasie rzeczywistym i jest bezpłatne. Dodatkowo wszyscy zaawansowani użytkownicy mogą pozostawiać komentarz do przeskanowanej zawartości.

VirusTotal jest serwisem tworzonym przez Hispasec Sistemas – niezależne laboratorium IT Security. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy przy tłumaczeniu serwisu.

źródło: www.gdata.pl