Firma Emerson uznana za wiodącego na świecie dostawcę oprogramowania oraz innowatora w zakresie technologii

By | 19/10/2010

Spółka zdobywa wysokie pozycje w rankingach prestiżowych czasopism branżowych Software 500 i Information Week 500

Firma Emerson otrzymał dwa znaczące wyróżnienia od kluczowych czasopism branżowych – 77 miejsce w klasyfikacji Software Magazine obejmującej 500 największych dostawców oprogramowania i usług, oraz 104 pozycję rankingu Information Week grupującym 500 największych innowatorów technologicznych.

W rankingu Software Magazine wzięto pod uwagę łączny światowy przychód firmy Emerson za 2009 r. ze sprzedaży oprogramowania i usług, a także przychody z licencji oprogramowania, serwisowania i wsparcia technicznego, szkoleń oraz usług związanych z oprogramowaniem i doradztwa. W 2009 r. globalne wpływy firmy Emerson z tytułu oprogramowania i usług wyniosły ponad 700 mln dolarów.

„Koncentrujemy się na dostarczaniu naszym Klientom oprogramowania i usług o krytycznym znaczeniu dla działalności biznesowej”, powiedział Charles A. Peters, wiceprezes Emerson. „Rankingi te potwierdzają, że firma Emerson z powodzeniem realizuje strategię dostarczania innowacyjnych technologii i rozszerzania swojej oferty w zakresie oprogramowania i usług we wszystkich segmentach działalności.”

Ranking Software Magazine, ukazujący się od 28 lat, to klasyfikacja 500 największych dostawców oprogramowania i usług pod względem przychodów. Pełna lista dostępna jest pod adresem www.softwaremag.com.

Emerson zajmuje obecnie 104 pozycję w rankingu InformationWeek 500 za 2010 r., listy obejmującej najbardziej innowacyjnych amerykańskich użytkowników technologii informatycznych. 22 edycja rankingu analizuje strategie technologiczne i biznesowe firm osiągających przychody powyżej 250 mln dolarów. Pełna lista dostępna jest pod adresem www.informationweek.com.