Kursy fotograficzne w AP Edukacja

By | 18/10/2010

Wiele osób interesuje się fotografią, lecz nie każdy wie jak tworzyć pasjonujące i profesjonalne zdjęcia. Kursy foto w AP Edukacja pokażą jak to zrobić. 

Stworzyliśmy kursy fotograficzne z uwagi na zapotrzebowanie rynku. Aparat ma w zasadzie każdy. Chęć do podnoszenia umiejętności charakteryzuje coraz większą ilość fotografów amatorów. Perspektywa być profesjonalistą jest bardzo kusząca. Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach, w profesjonalnych pracowniach – mówi przedstawiciel szkoły Anna Rakus.

Na kursach dowiemy się jak wykonywać tradycyjne czarno – białe zdjęcia aparatem analogowym. Nauczymy się jak pracować w ciemni, wywoływać filmy i obrabiać zdjęcia, pracować z czarno-białymi negatywami. Ponadto na kursach odkryjemy tajniki fotografii cyfrowej. Ten sposób fotografowania pozwoli na wręcz nieograniczone możliwości kreowania, rejestracji i przetwarzania obrazu.

Dla tych, których pasjonuje zawód fotoreportera przygotowany został kurs fotoreportażu, podczas którego przedstawione zostaną aspekty fotografii prasowej i dokumentalnej. Na zajęciach praktycznych zaprezentowane zostaną tajniki fotografii intermedialnej, reklamowej i współczesnej.

Podczas kursów z zakresu fotografii ślubnej dowiemy się jak właściwie sfotografować młodą parę w studio i w plenerze. Natomiast w trakcie zajęć z fotografii portretowej przekazana zostanie widza obejmująca m.in takie zagadnienia jak połączenie emocji osoby fotografowanej z elementami tła, kadru i światła. W ramach zajęć z aktu artystycznego pokażemy jak zgrać intymność fotografowanego ciała, światła i pozostałych elementów w piękny obraz.

W ramach zajęć z fotografii przyrodniczej odkryjemy tajniki fotografowania natury, a w szczególności roślin i kwiatów, owadów, zwierząt oraz pejzaży. Ćwiczenia z fotografii nocnej mają za zadnie przekazanie wiedzy na temat uchwycenia piękna fotografowanego obiektu momencie kiedy już zapadnie zmierzch.

Nie łatwym zadaniem jest komputerowa obróbka zdjęć. Na zajęciach z obróbki skupimy się m.in na kadrowaniu, maskowaniu, klonowaniu, wypełnianiem kolorem lub deseniem, czy też selektywnej zmianie kolorów.

AP Edukacja ma status szkoły publicznej i kształci w oparciu o programy ministerialne. Z nauki w szkole skorzystało już ponad 100 tys. osób, w 20 placówkach w największych miastach w Polsce.

W ramach AP Edukacja prowadzone są licea ogólnokształcące, gimnazja, szkoły policealne oraz kursy zawodowe.

źródło/autor: AP Edukacja