Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego korzysta z pakietu usług wsparcia SAP firmy itelligence

By | 18/10/2010

W październiku Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego (KPPD) podjęło decyzję o przekazaniu itelligence odpowiedzialności za utrzymanie i wsparcie swojego rozwiązania SAP. KPPD jest kolejnym klientem, który korzystał do tej pory z usług wdrożeniowych i wsparcia innego partnera, a w ostatnim czasie zdecydował się powierzyć opiekę nad systemem SAP firmie itelligence.

– Wdrożenie systemu SAP to dopiero pierwszy etap korzystania z rozwiązania. Niemniej ważne jest późniejsze utrzymanie SAP w sprawnym działaniu i jego dalszy rozwój wraz ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi i prawnymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z itelligence – profesjonalnym i wiarygodnym partnerem SAP, posiadającym długofalową strategię rozwoju, zespół ekspertów, odpowiednie zaplecze organizacyjno-technologiczne oraz stabilną sytuację finansową. Naszym celem jest długoterminowa współpraca z itelligence w pełnym zakresie usług wsparcia SAP. – mówi Piotr Podgórski, Główny Informatyk w Koszalińskim Przedsiębiorstwie Przemysłu Drzewnego.

KPPD korzysta z rozwiązania SAP od 2006 roku. Firma wdrożyła SAP w obszarach rachunkowości finansowej (FI), controllingu (CO), środków trwałych (AA), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD), planowania i sterowania produkcją (PP), zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) oraz hurtowni danych (SAP BW). Z systemu korzysta 200 użytkowników. SAP HCM obsługuje ponad 1200 pracowników KPPD w Polsce. Do tej pory firma współpracowała z kilkoma partnerami SAP. Nowo podpisana umowa obejmie Maintenance systemu SAP.

– Obserwujemy ostatnio wzmożone zainteresowanie naszym kompleksowym pakietem usług wsparcia SAP. Dlatego bardzo mnie cieszy fakt, że również Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. postanowiło skorzystać z naszych usług. Jesteśmy obecni na rynku SAP od ponad 15 lat, rośniemy stabilnie i systematycznie, mamy ugruntowaną sytuację biznesową i należymy do jednej z największych korporacji teleinformatycznych na świecie. Jak potwierdzają kolejni klienci podpisujący z nami umowy, w długim okresie czasu te właśnie elementy warunkują sukces rynkowy. – powiedział Arnold Nowak, prezes zarządu w itelligence Sp. z o.o.

itelligence jest Złotym Partnerem firmy SAP w Polsce i na świecie. Firma oferuje unikalny na polskim rynku spójny i kompleksowy pakiet usług wsparcia rozwiązań SAP. Obejmuje on SAP Application, Technical oraz Standard i Enterprise Support, a zatem wsparcie aplikacyjne, techniczne oraz maintenance rozwiązań SAP. itelligence dysponuje własnym Data Center zlokalizowanym w Tarnowie Podgórnym k. Poznania. Firma pozytywnie przeszła proces certyfikacji swojej organizacji pod kątem zarządzania bezpieczeństwem informacji, usługami informatycznymi i ciągłością działania. Wynikiem procesu jest uzyskanie akredytowanych certyfikatów ISO 27001, ISO 20000 oraz BS 25999, potwierdzających najwyższy światowy poziom usług świadczonych przez itelligence. itelligence corocznie pozytywnie przechodzi także audyt SAS 70, potwierdzający możliwość świadczenia usług wsparcia w realizacji wytycznych Sarbanes Oxley Act (SOX) oraz jej japońskiego odpowiednika J-SOX.

źródło/autor: itelligence