BMC wykupiło technologię Neptuny

By | 17/10/2010

Firma BMC Software, reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian Polska wykupiła technologię firmy Neptuny – rozwiązanie do zarządzania pojemnością i optymalizacji wydajności systemów informatycznych. Będzie ono istotnym wzmocnieniem oferty BMC w zakresie dynamicznego Zarządzania Usługami Biznesowymi (BSM).

Połączenie technologii Neptuny z dotychczasowym rozwiązaniem BMC w zakresie zarządzania pojemnością w środowiskach rozproszonych i systemach mainframe, stworzy możliwość zarządzania hybrydowymi środowiskami heterogenicznymi – fizycznymi, wirtualnymi i tymi typu „cloud”.

W dziedzinie zarządzania pojemnością koncentrowano się dotąd na aspektach technicznych, takich jak poziom wykorzystania procesorów. Rozwiązanie Neptuny łączy parametry techniczne z procesami biznesowymi, które są przez nie realizowane. Np. klienci mogą wykorzystywać planowany wzrost wskaźników biznesowych, takich jak przychody ze sprzedaży on-line, do planowania inwestycji w infrastrukturę IT.

Forrester Research zwracał już uwagę, że „wirtualizacja, konsolidacja serwerów i cloud computing wymagają zarządzania pojemnością. Nie może nam się wydawać, że wirtualizacja i chmura pozwalają na bezstresowe dostarczanie zasobów, bo tak nie jest. Konsolidacja serwerów przez wirtualizację wymaga dokładnego dopasowania obciążeń, co dodatkowo komplikuje fakt, że zasoby wirtualne mogą pracować z innymi parametrami niż nominalne”. („Vendors Beware: Virtualization, PaaS, And SaaS Are Changing The Capacity Management Tools Market”, Forrester Research, Inc., 10 listopada 2009).