Zmiany w centrali McCann Worldgroup

By | 14/10/2010

Nick Brien, CEO McCann Worldgroup ogłosił zmiany na kluczowych stanowiskach w Grupie. Najważniejsze nominacje dotyczą MRM Worldwide oraz zarządzania Grupą w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

11 października br. nowym Chief Executive Officer MRM Worldwide został Marc Landsberg. Zastąpi Reubena Hendell’a, który opuszcza Grupę. Marc Landsberg był dotąd dyrektorem w firmie Lake Capital, wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w agencjach Arc Worldwide oraz Leo Burnett. CEO to nie jedyna funkcja, jaką Landsberg objął w Grupie MRM – został on także prezesem ds. rozwoju biznesu korporacyjnego McCann Worldgroup. Będzie odpowiadał za inicjatywy związane z łączeniem firm i koordynowaniem współpracy wewnątrz Grupy.

Tara Comonte objęła stanowisko Chief Financial Officer w McCann Worldgroup. Wraz z zespołem zarządzającym Mediabrands przyczyniła się do operacyjnego i biznesowego sukcesu takich marek w ramach Grupy, jak Universal McCann, Initiative, Magna, Geomentum, Reprise i ID Media. Wcześniej Tara pełniła funkcję globalnego CFO w Universal McCann, to samo stanowisko zajmowała także w Leo Burnett/Arc Worldwide w regionie EMEA. W Grupie McCann przejęła obowiązki Garego Lee.

W związku z dynamicznym rozwojem biznesu w regionie EMEA, kierownictwo Grupy zadecydowało o podzieleniu go na dwa odrębne obszary. Brett Gosper będzie nadal nadzorować rynek europejski, zaś Luca Linder obejmie kontrolę nad Środkowym Wschodem i Afryką, poszerzając zakres swoich kompetencji w ramach Grupy, do tej pory obejmujący Amerykę Łacińską i Karaiby.