Poltronic S.A. miał ponad 3,2 mln przychodów w III kw. br.

By | 14/10/2010

Poltronic S.A. – jeden z wiodących importerów i dystrybutorów szerokiego zakresu elektroniki notowany na NewConnect – według wstępnych wyliczeń zrealizował w III kwartale 2010 roku ponad 3,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 194% w stosunku do 1,09 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie 2009 roku.

Jednocześnie przychody ze sprzedaży osiągnięte w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2010 roku wyniosły ponad 7 mln zł, co oznacza wzrost o 154% w stosunku do 2,76 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie 2009 roku.

„Od początku działalności Poltronic S.A. notujemy coraz lepszą dynamikę wzrostową. Praktycznie z miesiąca na miesiąc udaje nam się istotnie rozszerzać skalę naszego biznesu. W drugiej połowie br. poziom naszych przychodów przekroczył barierę 1 mln zł w skali m-c, natomiast we wrześniu br. ta wartość wzrosła już do ponad 1,3 mln zł. W całym III kwartale przychody wyniosły ponad 3,2 mln zł, co oznacza wzrost o 194% w stosunku do 1,09 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie 2009 roku. Taki potencjał wzrostowy wynika przede wszystkim ze struktury naszego biznesu, która oparta jest na doświadczeniach 16 lat działalności poprzednika prawnego Poltronic sp. z.o.o. Istotnym elementem w tym procesie była także emisja akcji z której środki przeznaczyliśmy na zwiększenie wolumenu zakupów, co pozwoliło na utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży. Do końca br. spodziewamy się osiągnięcia 10,6 mln zł przychodu, natomiast w 2011 roku prognozujemy że ten wynik wzrośnie ponad dwukrotnie.” – mówi Piotr Chrobak, Prezes Zarządu Poltronic S.A.

Poltronic S.A. jest notowany na rynku NewConnect od 1 października 2010. Debiut poprzedziła prywatna emisja, z której Poltronic S.A. pozyskał 1,5 mln złotych.

Poltronic S.A. jest bezpośrednim importerem towarów z Azji, m.in. za pośrednictwem powiązanego podmiotu Chengdi Trade Co. Ltd. w Shenzhen (Chiny), w którym Poltronic S.A. posiada 100% udziałów.