Niebawem premiera audiobooka „Złodziej Pioruna”

By | 14/10/2010

20 października ukaże się na rynku audiobook „Złodziej Pioruna” autorstwa Ricka Riordana. Audiobook będzie dostępny w salonach empik oraz księgarniach oferujących multimedialny asortyment.

„Złodziej Pioruna” to pierwsza część serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. W życie głównego bohatera, nastoletniego Percy’ego, wkraczają postacie prosto z kart mitologicznych książek. Młodzieniec musi stoczyć walkę nie tylko z codziennościami życia, ale także z antycznymi przeciwnikami. Gdy zostaje skradziony Piorun Piorunów należący do Zeusa podejrzenia padają na Percy’ego, który już wcześniej zdążył rozgniewać kilku bogów. Chłopiec musi odnaleźć prawdziwego złodzieja, ale by tego dokonać musi pokonać liczne przeciwności losu. Warunkiem rozwikłania zagadki zaginięcia Pioruna jest również pogodzenie się z ojcem, który porzucił Percy’ego.

Seria napisana przez Ricka Riordana cieszy się ogromną popularnością. Świadczy o tym rzesza fanów jednoczących się na blogu oraz oficjalnej stronie internetowej książek. Premiera audiobooka pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszej grupy pasjonatów mitologii i fantasy. „Złodziej Pioruna” doczekała się też ekranizacji w reżyserii Chrisa Columbusa, twórcy „Kevina – samego w domu”, „Pani Doubtfire” oraz „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego”.

Już teraz można zdobyć audiobooki oraz inne cenne nagrody przesyłając filmową recenzję serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” na konkurs „Tu Olimp TV”. Na prośbę miłośników Percy’ego termin nadsyłania prac został przedłużony do 24 października. Najlepsze prace można będzie podziwiać na specjalnie do tego przeznaczonym kanale youtube – http://www.youtube.com/watch?v=cR-z3c3-CV0. Wszyscy fani młodego bohatera mogą już w chwili obecnej znaleźć tam wiele interesujących materiałów wideo.

Więcej informacji na temat audiobooka i konkursu można znaleźć na www.percyjackson.pl oraz www.blog.percyjackson.pl