TRO MEDIA SA zainwestuje w portal CSCenter.pl

By | 13/10/2010

Spółka poszerza swoje portfolio o kolejny portal inwestując w wększościowy pakiet udziałów CSCenter.pl. Dotychczasowy właściciel zatrzymuje 30% udziałów i będzie współpracował z TRO MEDIA przy dalszym rozwoju portalu.

Forum dyskusyjne CSCenter.pl., stanowi jedną z czołowych w Polsce społeczności zrzeszających w głównej mierze graczy kultowej gry Counter-Strike. Miesięcznie forum odwiedza ok. 0,5 mln internautów, generując przy tym 2 mln odsłon. Jego użytkownicy to bardzo aktywna grupa – poruszyli już ponad 165 tys. tematów, w ich ramach udzielili ponad 606 tys. odpowiedzi. Baza forum liczy obecnie 140 tys. zarejestrowanych internautów.

CSCenter.pl dedykowane jest głównie graczom Counter Strike’a, którzy mogą znaleźć w jego zasobach porady, wskazówki, artykuły i pliki poświęcone tej właśnie grze. Dodatkowo Forum udostępnia swoim użytkownikom serwery do gry.

„Rozpoczęliśmy realizację kolejnego etapu wynikającego z naszej strategii rozwoju – mówi Marcin Misztal, Prezes Zarządu – CSCenter.pl to już nasz dziewiąty portal, a projekt z nim związany pozwoli nam zwiększyć znacząco zasięg w kategorii społeczności. Polska należy do krajów, w których grywalność w gry sieciowe jest bardzo wysoka. Rynek ten ciągle się rozwija, adekwatnie do rozwoju sieci informatycznych i możliwości sprzętowych Polaków. Potencjał rozwojowy samego serwisu CSCenter.pl jest duży, stąd też decyzja o włączeniu go do naszej grupy serwisów internetowych.”

Gry sieciowe to przede wszystkim dobra zabawa i możliwość poznania w świecie Internetu nowych ludzi. Tytuł Counter-Strike od wielu lat jest numerem jeden zarówno na polskiej jak i światowej scenie e-sportu. Polscy gracze wielokrotnie zwyciężali na zagranicznych turniejach zdobywając miejsca na podium.