Udany start produkcyjny rozwiązania SAP® u największego klienta itelligence w Rosji – firmy Eldorado

By | 12/10/2010

itelligence ma przyjemność poinformować o udanym przeniesieniu do swojego data center całego środowiska systemu SAP głównego klienta w Rosji, firmy Eldorado. Usługi obejmują administrację i monitoring SAP. Eldorado jest największą rosyjską siecią sprzedaży detalicznej produktów elektrycznych i gospodarstwa domowego, posiada 25% udziału w rynku w 54 spośród 64 rosyjskich obszarów administracyjnych. Negocjacje umowy dotyczącej outsourcingu SAP pomiędzy Eldorado i itelligence zakończyły się pomyślnie w czerwcu 2010 roku, a obecnie miał miejsce udany start produktywny systemu dla 1600 użytkowników.

itelligence administruje środowiskami SAP ERP, PI oraz BI. Pierwsze dwa środowiska składają się z systemów rozwojowych, testowych oraz produkcyjnych zaś środowisko BI z systemu rozwojowego oraz produkcyjnego. itelligence administruje też systemem archiwizacyjnym oraz poprzednim systemem ERP pracującym w trybie tylko do odczytu. Dodatkowo system produkcyjny SAP ERP jest zabezpieczony przez tak zwany system „stand-by”, również administrowany przez itelligence. Usługi administracji ww. środowiskami obejmują opiekę nad infrastrukturą, sprzętem, systemami operacyjnymi, bazami danych oraz systemami SAP.

Bardzo stabilne środowisko, spełniające wysokie wymagania systemu, oparte jest o platformę AIX/Oracle wraz z serwerami IBM P595. Oprócz najwyższej niezawodności, platforma ta gwarantuje również elastyczność pod kątem przyszłych rozszerzeń spełniających wymagania klienta.

– Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z wiodącym partnerem SAP. itelligence spełniło wszystkie nasze kompleksowe wymagania w obszarze outsourcingu SAP, opublikowane w zapytaniu ofertowym. Projekty outsourcingowe na taką skalę nie są jeszcze powszechne w Rosji. Eldorado jest pionierem w tej dziedzinie. Oczekujemy dobrej współpracy z itelligence oraz wynikających z niej usprawnień naszego IT, co w rezultacie przełoży się na znaczącą przewagę konkurencyjną naszej firmy. – powiedział Artem Natrusov, CIO w Eldorado.

– Jesteśmy dumni z kontraktu z Eldorado, ale mamy także świadomość znacznej odpowiedzialności z naszej strony. Ma dla nas istotne znaczenie, że firma itelligence została wybrana na dostawcę outsourcingu dla jednej z wiodących rosyjskich sieci sprzedaży detalicznej. Potwierdza to strategię itelligence w zakresie wejścia na rynek rosyjski z ofertą usług outsourcingowych. Jesteśmy przekonani, że nasz cel oferowania „maksimum jakości po atrakcyjnych cenach” pozwoli nam zdobywać kolejnych interesujących klientów na tym dynamicznie rozwijającym się rynku. – Marcus Held, Account Manager w itelligence AG.

Ze względu na doskonałe przygotowanie i wysoki poziom osobistego zaangażowania obydwu stron, ostateczne przeniesienie systemów z SAP Hosting AG & Co KG (obecnie SAP AG) do data center itelligence, odbyło się bez żadnych problemów, a czas wyłączenia systemów był o wiele krótszy niż kontraktowo gwarantowane 24 godziny.

źródło/autor: itelligence