Program lojalnościowy Bonus Pharma w nowej odsłonie

By | 12/10/2010

Od września w ramach ogólnopolskiego programu lojalnościowego Bonus Pharma dostępny jest odświeżony katalog nagród. Organizator programu, ACP Pharma S.A., zaproponował beneficjentom m.in. bony zdrowotne do placówek Lux Med, poszerzenie asortymentu sprzętu medycznego oraz nową kategorię nagród dla matki i dziecka. Jednocześnie, od września ruszyła loteria dla uczestników programu, w której do wygrania są wycieczki do Rzymu i aparaty fotograficzne.

Bonus Pharma to ogólnopolski program lojalnościowy, oferowany pacjentom za pośrednictwem aptek. Po podpisaniu umowy, właściciele placówek uczestniczących otrzymują od ACP Pharma S.A. obrandowanie apteki, a także materiały promocyjne – m.in. gazetkę „Hity cenowe” oraz magazyn „Zdrowie i apteka Bonus Pharma”, które są bezpłatnie wydawane pacjentom. Oprócz tego, w ramach programu ACP Pharma S.A. organizuje cykliczne akcje edukacyjne związane z nadchodzącymi wydarzeniami – jak Dzień Matki, Dzień Ojca lub Dzień Dziecka.

„Konstruując nasz program lojalnościowy chcieliśmy stworzyć system korzystny dla pacjenta z ekonomicznego punktu widzenia, lecz ukierunkowany na zdrowie. Dzisiaj, po prawie półtora roku od jego wdrożenia wiemy, że był to dobry pomysł – mamy blisko pół miliona lojalnych użytkowników, zaś do samego programu przystąpiło już 275 aptek z całej Polski” – mówi Przemysław Szafran, Kierownik Działu Marketingu ACP Pharma S.A.

Zainteresowany udziałem w programie pacjent otrzymuje elektroniczną kartę stałego klienta, na której zapisywane są punkty po dokonanych w aptece zakupach. Próg zakupowy wynosi 30 PLN, co na starcie daje 6 punktów. Każde kolejne wydane 5 PLN powyżej tego progu przeliczane jest na 1 pkt. Po zebraniu odpowiedniej liczby punktów, klient może je wymienić na nagrody lub bony na zakupy w aptece o wartościach 35, 60 i 110 PLN. Pacjenci mogą zbierać i wymieniać punkty we wszystkich aptekach biorących udział w programie na terenie całego kraju. Stan swojego konta można w każdej chwili sprawdzić poprzez serwis internetowy www.bonuspharma.pl.

Wśród nagród dostępnych od września są m.in. bony na wizyty u lekarzy specjalistów Lux Med oraz szereg badań specjalistycznych w zakresie trzech specjalności – kardiologia, diabetologia i okulistyka. W nowej kategorii „Dla matki i dziecka” dostępne są m.in. preparaty dla mamy w każdym wieku oraz produkty do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Asortyment sprzętu i urządzeń medycznych został poszerzony o dodatkowych kilkanaście pozycji, w tym ciśnieniomierz wykrywający arytmię serca czy wagę z analizatorem tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo, z początkiem września dla uczestników programu ruszyła loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Każdorazowo, po dokonaniu pięciu zakupów na kartę Bonus Pharma pacjent otrzymuje do wypełnienia kupon, który bierze udział w losowaniu ośmiu wycieczek do Rzymu oraz aparatów fotograficznych. Akcja potrwa do końca marca przyszłego roku, zaś losowanie nagród odbędzie się 20 kwietnia 2011 roku. Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej WWW.bonuspharma.pl oraz w aptekach uczestniczących w programie Bonus Pharma.

źródło/autor: ACP Pharma